Soru:
Bir ayakkabıda çok fazla parmak boşluğuna sahip olmanın ne gibi olumsuz sonuçları olabilir?
PearsonArtPhoto
2012-01-25 06:49:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Büyük ayaklarım var ve doğru ayakkabı numaralarını bulmak zor olabilir. Tipik olarak 13 beden giyiyordum, ancak bu büyüklükte çok fazla kabarcık aldığımı ve ayak parmaklarım için çok fazla kıpırdatma odam olmadığını fark ettim. Bir çift beden 15'im var, ama ön tarafta çok yer bırakıyorlar. Serçe parmağımı öne sürmemek için o kadar büyük bir ayakkabı almak zorunda kaldım (Ayak parmaklarımın hepsi aynı uzunluğa oldukça yakın, bu da beni biraz zorlaştırıyor ...)

Ayak parmağıma çok fazla yer bırakan ayakkabılar giymenin görmediğim olumsuz sonuçları var mı?

Beş yanıtlar:
#1
+9
Timothy Strimple
2012-01-25 06:56:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Çok fazla ayak parmağı alanı, yalnızca ayakkabının boyutu nedeniyle çok fazla hareket varsa bir sorundur. Bu kabarcıklara neden olabilir. Daha büyük bir burun kısmına sahip olmanız gerekiyorsa, ayağınızın ayakkabı içinde fazla hareket etmesini önlemeye yardımcı olmak için daha büyük bir ayakkabı ve topuk kilidi bağcıkları gibi bir şey iyi bir çözüm olabilir.

#2
+6
Ryley
2012-01-25 06:54:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tüm Pacific Crest Trail'i (~ 4000km) ve Continental Divide Trail'i (~ 4200km) 1.5 beden çok geniş ve 2-4 genişlik çok geniş (yani normalde 11.5D beden ama 12.5EEEE) ayakkabı giyerek gezdim. Ana avantaj kabarcık olmamasıydı. Bazen tuhaf arazide biraz kaymıştım, ancak genel olarak bu kurulumda herhangi bir olumsuzluk fark etmedim.

#3
+6
HorusKol
2012-01-25 08:35:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bence bu, tabanlarınızın ne kadar sert olduğuna bağlı.

Esnek tabanlar giyiyorsanız ve ayak parmaklarınızı bir çıkıntının kenarına koymanız gerekiyorsa, ayakkabınızın ön tarafındaki boşluk tabanın bükülmesine neden olur ve kayarsınız. Sert bir tabanda aynı sorun olmaz.

Ayakkabı sıkıca bağlanmışsa, ayakkabının içinde o kadar çok hareket etmemelisiniz - yani daha uzun bir ayakkabı daha rahat bir genişlik anlamına geliyorsa -her zaman onunla gitmelisiniz.

#4
+3
AnoE
2016-04-27 18:29:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Botlar hakkında konuşurken, kesinlikle dikkat etmeniz gereken şey, "arka tarafta" (yani topuk, ayak bileği, orta ayak) çok fazla yer olanlardır. Bu, ayaklarınızın her adımda kaymasına neden olur ve size çok kötü kabarcıklar ve öne vurduğunuzda mavi ayak tırnaklarına neden olabilir.

Bu durumda, küçük görünen ayakkabıları (ish) denemek faydalı olabilir. bedeniniz (ayak bileği bölgesi çevresinde); ayaklarınızı gerçekten yerinde tutmalıdırlar (tabii ki incinmeden) .. O zaman ayağınız hareket etmez ve ayak parmaklarınız için fazladan (boş) alana ihtiyacınız olmaz.

Açık Öte yandan, eğer şüphe içindeysem ayak parmakları için daha fazla alan seçmiş olsaydım, ek "kıpırdatma odası" için, ayak parmaklarımın çok fazla kapalı olmasından nefret ediyorum.

Ayrıca, her adımda öne doğru ayak parmaklarınızı oyalamayı önlemek için yokuş aşağı giderken yokuş yukarı giderken bağcıklarınızı daha sıkı çektiğinizden emin olun.

#5
+2
Tullochgorum
2016-04-28 02:43:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ben de bu sorunu yaşadım - ayaklarım küçük ama geniş ve genişliği elde etmek için genellikle çok fazla uzunluğum var.

Bulduğum ana dezavantaj, başlangıçta Sanırım daha kısa bir şeye alışkın olduğum için ayak parmaklarımı zor zeminde gezdirmek veya saplamak. Bir veya iki saat sonra zihin alışıyor gibi görünür, ancak düşmeniz ihtimaline karşı başlangıçta tetikte olun.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...