Soru:
Güvenli bir ayı çantası için kritik boyutlar nelerdir?
Patrick
2012-01-25 02:00:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ayıların olduğu birçok açık alanda yürüyüşçüler için ayı çanta sıraları vardır.

Ayı torbası hattının olmadığı veya dolu olduğu durumlarda, korumak için hangi boyutları aklımda tutmam gerekir ayılardaki güzelliklerim?

Örneğin, çantayı yerden en az 8 fit ve tırmanılabilir herhangi bir yapıdan 6 fit yukarıda tutmam gerekir mi?

üç yanıtlar:
#1
+12
Pulsehead
2012-01-25 02:22:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ayılar, ayı çantanızı almak için zıplama ve kaydırma eğilimindedir. Bölgedeki en uzun ayının ulaşamayacağı yerin üzerinde olmasını istiyorsanız, en az 8-10 fit tavsiye ederim.

Çantayı bir ağacın gövdesinden en az bir ayı ayağı uzunluğunda da istiyorsunuz muhtemelen minimum 4-6 fit (mümkünse).

Bazı ayılar da ayı kablolarından kamikaze yapar. Bunu gördüklerine yemin eden ve başka türlü güvenilir olan bazı insanları tanıyorum, ancak ayı ağaçtan yaklaşık 20-30 fit yukarı tırmanıyor, ağaçtan ayı torbalarına doğru atlıyor ve yolda çantalarını kaydırıyor. Kamp alanınızın yakınında bu çılgın ayılardan biri varsa, biraz patlamış mısır patlatın ve ertesi gün aç kalmayı planlayın.

Veya ayı şunu dener: https://m.youtube.com/watch?v=UucHtYr29cE
#2
+8
xpda
2012-01-25 03:14:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bölgeye göre değişir. Bazı yerlerde (Yosemite, Glacier Bay) hemen hemen hiç güvenli ayı çantaları yoktur ve ayı geçirmez bir konteynere ihtiyacınız vardır. Ayı torbası, bir ayının yerden ona ulaşamayacağı kadar yüksek ve ağaç gövdesinden ona ağacın gövdesinden ulaşamayacağı kadar uzak olmalıdır.

Birkaç şey yerden veya ağaçtan ayakların sayısı kadar önemlidir:

  1. Kokusu olan her şeyi ağzı kapalı bir plastik torbaya koyun. Ayının ayı torbasından yiyecek kokusunu almaması en iyisidir ve bu yardımcı olur.

  2. Çadırınızdan yiyecek gibi kokan her şeyin bulunduğundan emin olun. diş macunu, sabun, el losyonu ve granola bar sarmalayıcıları.

#3
+5
Timothy Strimple
2012-01-25 02:21:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Herhangi bir standart olduğunu sanmıyorum, ancak en az 3 metre yüksekliğinde ve bir ağacın gövdesinden en az 4 metre uzakta çekim yapardım. Çantanın bir ayının ağırlığını taşıyamayacak kadar küçük bir dalda asılı olduğundan emin olun. Ayrıca, diğer küçük hayvanların çantaya doğrudan erişmesini önlemek için daldan bir ayağının etrafında sarkıtılmalıdır.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...