Soru:
Dış ve iç çerçeve paketleri arasındaki fark nedir?
Reverend Gonzo
2012-01-25 02:15:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sırt çantalı taşımaya başlıyorum ve hem iç hem de dış çerçeve paketleri var. Aradaki fark nedir ve biri diğerine göre önerilir mi?

Beş yanıtlar:
#1
+23
Pulsehead
2012-01-25 04:02:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Her iki tür paketi de kullandım.

Dış çerçeve paketleri genellikle daha ucuzdur, daha fazla ekipman taşıyabilir ve sırtınızın çok daha iyi havalandırılmasını sağlar. Ana bölme ve yan ceplere ek olarak, çoğu dış çerçeve paketinde, ana bölmenin üstünde ve altında dişlerin bağlanabileceği bir alan vardır.

İç çerçeve paketlerinde genellikle daha büyük iç hacim, daha fazla hareket özgürlüğü sağlar ve (özellikle gök gürültülü fırtınalara eğilimli alanlarda) başınızın üzerine çıkan büyük metal kutuplara sahip değildir. Havalandırma için hava kanalları olan birkaç modern iç çerçeve paketi gördüm, hiç denemedim, ancak işleri daha serin tutmaya yardımcı olabilir gibi görünüyor.

Başınızın birkaç inç yukarısında metal bir direğin yıldırıma karşı duyarlılığınızı etkilemeyeceğini söylemek için https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2763825/ okudum.
#2
+13
Timothy Strimple
2012-01-25 02:34:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dış iskeletli bir sırt çantası kullanmak için pek bir neden yok, özellikle de modern sırt çantalarına bakıyorsanız. Neredeyse her durumda, iç çerçeve daha iyi bir seçenek olacaktır. İç çerçeveli sırt çantaları, dış çerçevelere göre birçok avantaja sahiptir, daha küçük bir profile sahiptir ve uygun şekilde paketlendiğinde ağırlığı, ağırlık merkezinize istediğiniz yere daha yakın tutun. Daha biçimli ve daha iyi manevra kabiliyeti sağlıyorlar.

Dış çerçeveli bir sırt çantası için düşünebildiğim tek avantaj, genellikle daha küçük bölmelerden oluşmalarıdır; iç çerçeve sırt çantaları birincil olarak büyük bir depolama alanına sahip olma eğilimindedir ve güvenmeniz gerekir. organizasyon için malzeme çuvallarında.

Katılmıyorum ... kişisel seçim ve fiyata bağlı. ve paketleme alanları. ve genellikle iç kısımda BİR BÜYÜK yer ve birden fazla küçük cep vardır. ve harici iki veya üç orta boy cebe sahiptir ve bundan daha fazlası yoktur. ayrıca dış kısımların yıkanması daha kolaydır.
Farklı depolama alanlarından dış çerçevenin tek bonuslarından biri olarak bahsetmiştim, ancak bu artık gerçekten bir tartışma değil. İç ve dış çerçeve sırt çantalarının sayısı için herhangi bir dişli sitesine bakın ve her 1 harici çerçeve seçeneği için tam anlamıyla 10 dahili çerçeve seçeneği. Dış çerçeve paketlerinin iç çerçeveye kıyasla çok fazla dezavantajı olmasaydı böyle bir tutarsızlık olmazdı.
Harici bir çerçeve paketinin bir diğer avantajı, her yere bir şeyler asabilmenizdir. Yine de bir iç çerçevenin ek rahatlığından vazgeçmek benim için yeterli bir avantaj değil.
#3
+13
Lost
2012-01-25 08:45:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Önceden gönderilmiş yanıtların bazılarına eklemek için:

Dış : En büyük avantaj, harici bir çerçeve paketini ne kadar affetmek olduğudur. Yük bir çerçevede asılı olduğundan, çantayı nasıl paketlediğinizi daha rahat bir şekilde umursamadan kurtulabilirsiniz ve o tencerenin kenarının omuz bıçaklarınıza girmesi konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Aynı zamanda çok daha ağır bir yükü daha kolay kaldırabilir - bu nedenle, çoğu zaman yol ekibi çalışanlarının yanlarında ağır ve tuhaf aletler taşıdığını görürsünüz.

EF'ler ayrıca asgari düzeyde daha "aptalca dayanıklı" olma eğilimindedir. Yanlış (veya bu konuda doğru) yapmak için ayarlama seçenekleri, yani "yükleyip gidebilir" ve bir Cadillac gibi patikadan aşağı gidebilirsiniz.

Dahili : Daha yakın vücut, vücudunuzla daha fazla hareket edin, daha düşük ağırlık merkezi, daha dar profil. Çoğunlukla koşuşturmayı veya patikadan çıkmayı tahmin ettiğinizde daha iyi. Paketleme ve montaj sırasında biraz daha fazla dikkat gerektirirler, ancak uygun şekilde yerleştirildiklerinde sizin üzerinizde bir şeyden çok sizin bir parçanız olma eğiliminde olabilirler.

#4
+9
Rodney Schuler
2012-01-25 05:24:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dış çerçeve paketi için henüz belirtilmemiş olası bir avantaj, çoğunun çok çeşitli insanlara uyacak şekilde ayarlanabilmesidir. Bu, paketin farklı büyüklükteki birkaç kişi tarafından kullanılacağını biliyorsanız veya kişi hızla büyüyecekse yararlıdır. Örneğin, paket satın alındığında 14 ve 4'11 olan oğlum, Philmont 'a gittiğinde 16 ve 6'1 "

#5
+7
Gdog
2012-08-14 01:31:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir İzci olarak dış iskeletli sırt çantasını tercih ederim. İç kısım daha rahattır, ancak uzun yürüyüşlerde dış kısım sadece daha fazla vites için pratik olmakla kalmaz, aynı zamanda terden damlamaması için sırtınızı havalandırır. Bu sayfadaki bazıları kadar bilgili değilim, ancak güçlü tercihim harici.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...