Soru:
Yürüyüş botları ve arazi ayakkabıları
Timothy Strimple
2012-01-25 04:31:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yürüyüş sırasında giydiğim iki takım ayakkabım var. Şimdiye kadarki favorim, hafif koşu ayakkabılarım. Onları 9 millik yürüyüşlerde herhangi bir hırsızlık olmadan giydim ve kabarmadan çıktım. Konfor açısından bakıldığında tek kelimeyle harika.

Ayrıca dayanıklı deriden yapılmış çok daha pahalı bir yürüyüş botum var, ancak her defasında, birkaç mil boyunca bile su toplayıp su toplayacağım. Onları giymek için rahat oldukları noktaya kadar kıramıyorum. Deri çizmeleri kırmak yerine çok daha rahat ve hafif koşu ayakkabılarıyla uğraşmak ne zaman acı çekmeye değer? Genelde sadece gündüz yürüyüşü yaparım, bu nedenle paket ağırlığım genellikle 20 lbs'den azdır.

Çizmeler olduğundan emin misin? Kabarcıklar birçok şeyden kaynaklanabilir - giydiğiniz çorap türleri, botların ne kadar iyi oturduğu, 1000 kilometre yol katetmiş olsanız ve çizmelerinizi uzun süre geçmiş olsa bile.
Bence doğru boyutta olsalar bile botların uyma şekli bu. Yünden sentetik malzemelere kadar farklı çorap türlerini denedim. Çift çorap yöntemi bile yardımcı olmuyor.
Eskiden bir çift botla aynı problemi yaşıyordum (sorun askeri bir konuydu ve onları değiştiremedim) - 'sıcak noktalara' çinko oksit bant koymaya başladım: kabarcıkların nerede oluşacağını bildiğim yerler. Her şey sürtünmeyi ve sürtünmeyi azaltmakla ilgili. Alternatif olarak, yeni botlar alma zamanı gelmiş olabilir - maalesef hepsi herkese aynı şekilde uymuyor.
Harika soru. Bir süredir çizmelerden ziyade patika ayakkabılarıyla yürüyüş yapıyorum çünkü daha hafif, daha kolay vb. Ama kendimi riske atıp atmadığımı merak ediyordum ...
üç yanıtlar:
#1
+19
Ryley
2012-01-25 04:37:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yürüyüş botları birkaç durumda mükemmeldir:

  • Uzatılmış yandan tırmanma / çapraz geçiş. İyi botlar ayak bileklerinizdeki stresi azaltır
  • Bilekleri kötü olan insanlar. İyi bir kramponun ayak bileği desteğini tartışmak zordur. Ayak bileği problemleriniz varsa, koşu koşularının uygun olduğunu düşünmüyorum.
  • Ağır yükler. Ayak bileği problemleriniz olmasa bile, onları 80 kilodan fazla ekipmanı çekiştirirsiniz :)

Bununla birlikte, yürüyüş yaptığımda% 99 koşucu giyiyorum . Yukarıdaki sorunlardan muzdarip değilim ve ayağınızda hafif ayakkabıların olması çok hoş. Ayrıca "hırsızlık" sorununu da takdir ediyorum ve arka koşucularda hiç bu sorunla karşılaşmadım.

Uzun bir süre boyunca dik yokuşlarda yürürken kesinlikle ayak bileği gerginliği hissedebiliyorum. İyileştirilip iyileştirilmediğini görmek için botlarımı denemem gerekecek.
Çizmelerinizden çok fazla su toplarsanız çok eğlenceli olmayabilir :) Oldukça sert ayaklarım var, bu yüzden kısa yolculuklarda çizmelerde bu sorunu yaşamadım ...
Sadece başka bir önyükleme denemem gerekebilir. Ucuza gitmedim, ancak bunların şeklinde ayaklarımın sevmediği bazı uyumsuzluklar olabilir.
#2
+11
Lost
2012-01-25 06:33:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İlk yorumunuzda kendi sorunuzu yanıtladığınızı iddia ediyorum:

Bence botlar tam olarak uyuyor

Bu bir efsane Deri çizmeler onları içeri sokmak için acı bir sopalama dönemine ihtiyaç duymalıdır. Sizi kamburlaştırmak için her türlü yaratıcı çözümle karşılaşacaksınız - ama hepsi gerçek sorunun semptomlarıyla uğraşıyor: bir çift bot satın aldınız. tam oturmuyor.

Ağır çizmelerle uğraşıyorsanız, etrafta alışveriş yapın. Pek çok marka var ve hepsi farklı. Boyut, dikkate alınması gereken düzinelerce faktörden yalnızca bir sayıdır. Markanızı bulun - en havalı görünen olmayabilir, ancak en uygun olanı olacaktır.

Diğerlerinin de belirttiği gibi spor ayakkabıların mı yoksa botların mı gidileceğine gelince , bu büyük ölçüde durumsal (arazi, hava durumu) ve kişisel tercih. Ancak, uygun olmayan sinsiler de size, tam oturmayan botlar kadar sorun çıkarabilir .

Şu anki deri çizmelerim sıfırdan beri çok hoş ve yumuşaktı!
#3
+5
xpda
2012-01-25 05:59:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Makul derecede kuru ve karsızsa, neredeyse her zaman tenis ayakkabıları (kort ayakkabıları) ile yürüyüş yaparım. Bunları tırmanışlar, günlük yürüyüşler ve sırt çantam için kullanıyorum. Ayak bileğimde sorun yok, bu yüzden bilek desteği de yok. Tenis ayakkabıları kayaları daha iyi kavrıyor ve botlarımdan daha iyi yastıkları var. (Yine de kuru ayaklar için fazladan çorap taşıyorum.)

Tenis ayakkabılarımı patika koşu ayakkabılarıyla değiştirdim. Artık her gün giymek için ayakkabıma gidiyorum!
Bunları denemem gerekebilir. Sıradan koşu ayakkabılarının yeterli yan desteği yoktur.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...