Soru:
Kışa dayanıklı bir çadır satın almak istersem nelere dikkat etmeliyim?
RoflcoptrException
2012-01-25 05:19:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kış aylarında kar ayakkabısıyla yürüyüş yapmayı gerçekten seviyorum. 3500 metreye çıkıyorum ve uzun turlar yaptığım zaman çok uzak bölgelerde kış kampını denemekten gerçekten zevk alırım. Bunun için özel bir çadır satın almak / kiralamak iyi bir fikir mi? Ya da sadece mevcut çadırımı kullanabilir miyim? Kış kampı için bir çadır seçersem hangi özellikleri aramalıyım?

Şu anki çadırınız nedir? Yeni bir tane almanın mantıklı olup olmadığına karar verirsek bu yardımcı olabilir!
Iki yanıtlar:
#1
+9
Timothy Strimple
2012-01-25 05:31:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Birincil fark, iyi kış kamp çadırlarının, üzerlerinde biriken karlara dayanacak ve / veya bunları hafifletecek şekilde tasarlanmasıdır. Giysileriniz ıslakken uyanabileceğiniz için çadırda nefes alışınızda nem birikmesini istemediğiniz için havalandırma da çok önemlidir.

Kış kampları için genellikle üç mevsimlik kampa göre daha fazla teçhizata sahip olacağınız ve tüm teçhizatınızın karla kaplı olmasını istemediğiniz için kış çadırları genellikle daha büyük girişlere sahip olacaktır.

A birçok kış çadırı da üç mevsim benzerlerinden daha kısa olacak. Bunun nedeni, daha düşük bir profilin hafifletmeye yardımcı olduğu, yüksek rüzgarlı dağlarda yapılan çok sayıda kış kampıdır.

Kış çadırları genellikle sinek örtüsüne dikilmiş bir kar saçağına sahiptir, bu kara gömülebilir ve iki fayda sağlar, 1. Rüzgarın çadıra girmesini durdurur, sundurmada yemek pişirmeye çalışıyorsanız kullanışlıdır, 2 engeller iç çadır ile sineklik arasına kar savruldu.
Bunun için ayrı bir iplik oluşturmak istemedim ama yaz kampı için çadır almaya bakıyorum. Ben hevesli bir kayakçıyım, bu yüzden her iki mevsime de uyan ve kışın karda kamp yapmama izin veren çadırlar olup olmadığını merak ediyorum. Ve daha spesifik olarak: bu sitede bunun gibi herhangi bir şey göze çarpıyor mu? http://www.tentcenter.be - Ne arayacağım konusunda hiçbir fikrim yok ve markaları tanımıyorum
@HannesFostie: Sanırım ayrı bir soru olsa iyi olur. Ancak genel olarak karda durmak için kış çadırları üçgen şeklindedir. Ancak 3 mevsimlik çadırımı kış kampı için de çadırın üzerine oldukça keskin bir açıyla muşamba koyarak kullandım, böylece kar çadırın üzerine yığılmak yerine muşamba üzerinden kayacaktı. (Şu ana kadar kış kampım ormanlarda yapıldı). Özellikle kışın, nemin çadırdan çıkması için çadırı olabildiğince açık tutmayı seviyorum. Soğuk olabileceğinden korkuyorsam yanıma 2. bir uyku tulumu / yorgan (veya bir arkadaş) getirmeyi tercih ederim.
#2
+4
xpda
2012-01-25 12:28:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mevcut çadırınızı kullanıyorsanız, yağmur sineğinin (dış katman) tüm çadırı kapladığından emin olmalısınız. Aksi takdirde, her sabah çadırın içinde (üstü açık alanda) sağlıklı bir don tabakası olacaktır.

Dört mevsimlik çadırlar genellikle daha fazla direk içerir ve rüzgar ve kar için üç mevsimlik çadırlardan daha dayanıklıdır. koruma. Ayrıca, ısınmak için havalandırmayı kapatma seçeneğine de sahip olabilirler.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...