Soru:
Denizde mahsur kaldığım zaman, bir römork istememeli miyim?
Stefano Borini
2012-01-25 06:00:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Denizde mahsur kaldığınızda asla bir römork istememeniz söylendi. Verilen neden, çeken kişinin mahsur kalan tekneden büyük bir pay alabilmesidir, eğer terk edilirse potansiyel olarak tamamı. Bu gerçekten bir yerde mi kodlanmış? Bu yüzden mahsur kalırsam yedek parça istemekten kaçınmalı mıyım?

Bir cevap:
#1
+23
xpda
2012-01-25 06:24:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yakıtınız biterse, motor arızası yaşarsanız, karaya oturursanız, deniz ortamı, tekne veya gemideki kişiler için acil bir tehlike yoksa, o zaman çekme sadece çekmektir.

Bir gemi sert karaya oturmuş, karaya oturmuş, yanmakta veya batmakta ise ve sahadan çekilirse, bu bir kurtarma operasyonu olarak kabul edilebilir. Bu bir zamanlar geminin kargosunun bir kısmının ödüllendirilmesi anlamına geliyordu, ancak şimdi sadece kurtarıcının standart bir şekilde belirlenen makul ücretlere hakkı olduğu anlamına geliyor (aşağıdaki bağlantıya bakın).

Bu uluslararası denizcilik kanunu, ve açık denizler için geçerlidir (ABD'de sınır çizgisinin dışında).

http://www.sailnet.com/forums/cruising-articles/20333-tow-salvage. htmlBu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...