Soru:
Ticari trafiğe sahip bir Avrupa nehrinde salda gezebilir miyim?
Pekka
2012-01-25 02:02:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kendi inşa ettiğim bir sal üzerinde Tuna 'nın bir bölümünü tek başına yelken açmayı düşünüyorum. Nehirleri seyretme konusunda ciddi bir tecrübem yok.

Birkaç nedenden dolayı bir sal düşünüyorum:

  • Ucuz.
  • Bir tekneden daha fazla alan sağlıyor.
  • Bisikleti kolayca alabilirim.
  • Hırsızlık durumunda bir tekneden daha kolay değiştirilebilir (ayrıca kim bir sal çalmak ister ki?).
  • Orada Yolculuk bittikten sonra satmak ya da taşımak konusunda endişelenmiyorum.

Ancak nehrin yelken açmak istediğim kısmı ticari yük trafiği tarafından kullanılıyor. Benim endişem, az direksiyonlu ve motoru olmayan bir araç kullanmak, bu gibi nehir yük gemileri ve yolcu gemilerinde hayati tehlike oluşturan durumlara yol açmayacağıdır. Onların emişine takılmanın çok tehlikeli olabileceğini tahmin ediyorum.

Burada benzer bir şey denedi mi veya biraz nehir deneyimi olan var mı?

Avrupa nehirlerinde trafik şeritleri var mı? Bankaya yakın kalırsan bunu yapmak mümkün mü?

Bunun tamamen aptalca bir plan olup olmadığını veya hayatınızı çok fazla riske atmadan bir şekilde mümkün olup olmadığını öğrenmek için kiminle konuşabilirim?

Doğal olarak, sadece gündüz yelken yapardım. Elbette yüzebiliyorum ve tavsiye edilirse her zaman can yeleği giymeye hazırım.

Ara sıra kurtulmak istediğinizi varsayarak (diğer tüm sorunlara ek olarak) onu bağlayacak bir yer bulmakta sorun yaşayacaksınız.
@victoriah evet, bu da bir sorun. Nehir nispeten dost canlısı görünmesine ve çok sayıda küçük dalı var gibi görünmesine rağmen ve birçok limanı vardır (* eğer * tüm yatlarının yanında salları kabul ederlerse tabii ki. :)
Onu bir limana nasıl yönlendirmeyi planlıyorsunuz? Merak ediyorum.
@victoriah Her şeyi yönlendirmek için * bazı * yollara ve kısa mesafeler için (yani kürekler) manevra yapmanın bir yolunu bulmam gerekirdi. Bu, onu inşa etmek için farklı bir konu olacak
İnanılmaz derecede cesur olduğu için +1!
@victoriah teşekkürler! :) Peki, tecrübeli uzmanlar oybirliğiyle bana muhtemelen dikkatsiz bir yük gemisi tarafından öldürüldüğümü söylerlerse, bunu yapmam. Ama gerçekten çok isterim.
+1 Rüyayı yaşamaya çalıştığınız için, karar verdiğinizde bize bir güncelleme verin
@Pekka 웃: Bu eski bir soru, ama merak ediyorum: sonunda başardınız mı? Ve evet ise, gümrük meselesini nasıl hallettin? Özellikle Macaristan-Sırp ve Sırp-Romanya sınırlarını ve ayrıca sırasıyla Romanya veya Bulgar, Ukrayna sularında olup olmadığınız konusunu kastediyorum.
@Akabelle Sonunda yapmadım! Hâlâ istiyorum, ama her şey olduğu gibi, yapmam birkaç yıl alabilir. Tuna'da yelkencilikle ilgili (motorlu bir tekne ile) gümrük işlemlerinin nasıl yapılacağından bahsettikleri bir kitap satın almıştım, ama ne yazık ki birkaç ay önce sattım, yoksa ne önerdiklerine bakabilirdim.
@Pekka 웃 yine de iyi şanslar, umarım bir gün ona ulaşabilirsin :)
@Pekka 웃 Bunu buldum ve gönderinizi düşündürdüm: http://krikat.de/videos/
Dört yanıtlar:
#1
+27
mendota
2012-01-25 03:59:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hiçbir zaman elektriksiz, el yapımı bir salı ticari bir nehre götürmedim, ancak Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Columbia Nehri'nde yelken ve güç altında deneyimim var. Deniz hukuku, gelenek ve görgü kuralları hakkında bildiklerim, Avrupa'da tam olarak bekledikleri gibi olmayabilir, ancak ilkelerin hemen hemen aynı olduğunu düşünüyorum.


Çoğu durumda, bir zanaat motorsuz geçiş hakkı vardır. Salınızda, uygun gördüğünüz şekilde nehir kanalının genişliğini kullanmakta özgürsünüz.

Bununla birlikte, nehir kruvazörleri veya nehir mavnaları gibi derin su çekimli büyük gemiler genellikle belirli bir nehir şeridinde. Şeridi kullanma hakları, güçsüz bir araç olarak geçiş hakkınızın yerini alır. Yol açmanız gerekir.

Eşit şartlarda başka bir gemiden geçiyorsanız, diyelim ki küçük bir sürat teknesiyle yola çıkıyorsanız, gelenek ikinizin de birbirinizi limandan limana geçmenizi gerektirir. Geminizin sol tarafı solundaki diğer gemiyi geçer; Salınızı önden geçtiğiniz gemilerin sağına doğrultun.

Sırasıyla iskele ve sancak taraflarınıza kırmızı ve yeşil ışıklar asmayı düşünebilirsiniz. Bu nedenle, görünürlüğünüzü artırmak için bir direk inşa etmeyi ve bayrak uçurmayı bile düşünebilirsiniz. Sadece dalgalanma veya NATO alfanümerik bayrakları gibi yerleşik bir anlamı olan hiçbir şeyi uçurmayın. Doğru, menşe ülkeniz yeterli olacaktır.

Özellikle Danubue hakkında daha fazla tavsiye almak için gemi kaptanları ile konuşmalı ve kaptanları nehirde kilitlemelisiniz. Tuna Nehri'nin kilitleri var ve kilit kaptanları bir geminin kilide girip giremeyeceğine ve ne zaman girebileceğine karar veriyor. Bir kilit ustasının el yapımı bir salın kilide girmesine izin verip vermeyeceği konusunda hiçbir fikrim yok, ancak bunu düşünüyorsanız, önceden sormalısınız.

Tuna üzerinde faaliyet gösteren yolcu gemisi kaptanları verebilir nehrin doğası ve Tuna üzerindeki sorumluluklarınız hakkında daha pratik tavsiyeler.

Harika tavsiye! Tuna'yı bilmiyorum, ancak deneyimlerime dayanarak, Avrupa'daki birçok küçük nehirde, küçük el yapımı salların genellikle kilitlere girmesine izin verildiğini biliyorum. Bir uyarı: Tuna'nın alt kısmı oldukça büyüyor ve küçük su taşıtları için oldukça tehlikeli olabilecek akıntılara sahip olması gerekiyor, bu yüzden çok dikkatli olun. Nehri bilen insanlarla konuşmak kesinlikle çok iyi bir tavsiye.
#2
+16
Pont
2016-03-08 02:25:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İyi haber

Tuna Nehri'nde bir sal ile gezinmek kesinlikle mümkün ve şu anda gerçekleştirildi: Örneğin, Flossbusters, Bertoldsheim beş yaz boyunca ev yapımı bir sal üzerinde Karadeniz'e. Gemileri, iyi gemi Dresden , tasavvur ettiğiniz şeye oldukça benziyor:

the Dresden raft
Kaynak: flossbusters. de

"Donau Floß" için Almanca'da Google'da arama yapmak, Tuna'da başarılı bir rafting yapma hikayesi ortaya çıkarıyor. Özellikle bu tartışma dizisinde pek çok yararlı bilgi var.

Kötü haber

Planınızın endişe verici yönleri (bana göre) yalnız ve güçsüz seyahat etmek istiyorsanız. Karşılaştığım tüm hesaplar birden fazla kişiyi ve bir tür motoru içeriyor. Ben şahsen, Tuna Nehri üzerinde bir sal üzerinde tek başına seyahat ediyorsanız, bir motoru gerekli kabul ediyorum: tek bir kişi kürek çekerken, bir salı etkili bir şekilde manevra etmekte çok fazla sorun yaşayacaktır. Elbette bu, motoru gerekenden daha uzun süre kullanmanız gerektiği anlamına gelmez, ancak bu yeteneğe ihtiyacınız var. (Pratik bir gereklilik olmasının yanı sıra, bir motor en azından Tuna'nın bazı kısımlarında yasal bir gereklilik olacaktır.)

Yasal yönler

Tuna 10 ülkeden geçmektedir, bu nedenle Hangi ülkeleri hedeflediğinize karar verdikten sonra yasal yönlerin en iyi şekilde değerlendirileceğini düşünüyorum. Görünüşe göre 1,3 tonluk Flossbusters salını kaydetmek için CAD çizimlerinin sunulması, 10 beygir gücünde bir motorun takılması ve yangın söndürücüler, ilk yardım kutusu, korna ve çeşitli diğer şeylerin sağlanmasının gösterilmesi gerekiyordu. Genel olarak, zanaat ne kadar küçük ve hafif olursa o kadar az evrak işi olur.

Olası bir alternatif

Sizin yerinizde bir sal yerine bir kano veya kano kullanmayı ciddi şekilde düşünürdüm. Biraz daha hafif seyahat etmeniz gerekecek, ancak lojistik büyük ölçüde basitleştirilecek. Hafif katlanabilir bir model getirirseniz, bisiklet ihtiyacınızı bile karşılayabilirsiniz. Kıta Kano Turu, Atlantik'ten Karadeniz'e kano gezisinin (doğu kesimi için Tuna nehrini geçerek) çok bilgilendirici bir anlatımıdır ve muhtemelen siz olsanız bile yararlı olacak pek çok bilgi içerir. sal ile gitmeye karar verin.

Tam boy bir bisiklet ve bir kano ile kano ile kano çekebilirsiniz. [Kanoda bisiklet nasıl taşınır?] (Http://outdoors.stackexchange.com/questions/6948/how-to-carry-a-bicycle-in-a-canoe)
#3
+9
user741
2012-08-31 02:29:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Motor çalışmadan yelkeni yasaklayan nehirler ve kanallar vardır! Avrupa'da, kendi başlarına birden fazla hukuk sistemine sahip olan birkaç ülke vardır. Ancak her kanun gibi bunlar bir kitapta yazılır. Bir tekne dükkanından (veya turist bilgi noktasından) daha yerelleştirilmiş bilgiler isteyin ve bu hukuk kitabını satın alın . Bazı ülkelerde yasalar gereği bir gerekliliktir.

Gerçekten de hem arka hem de cephelerde emişten uzak durun ve gönderdiğiniz bu tür gemilerin 300, 500 ve hatta 1000'i göremediğini unutmayın. metre kadar ileride, sahip oldukları ölü açıdan ve manevra yapamazlar . Gemilerde fren yoktur.

"Elbette yüzebilirim": Eğer yelken açarsanız bu hiçbir şey ifade etmez. Yüzmeyi engelleyen çok şey olabilir. Can yeleği, yüzünüzü yukarı çevirecek olan ve bilinçsizseniz (o çirkin olanlar) başınızın yüzeceği bir yakaya sahip olandır ve sadece bir his veren yüzme yelekleri (daha az çirkin) değil güvenlik .

#4
+1
SkipBerne
2016-03-08 01:06:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Suda deneyimsiz olduğunuzu kabul ettiğiniz için, belli ki tehlike potansiyelini hafife almışsınız. 50 yıldır bir mavi su denizcisi olarak, bir araç kiralamanızı veya bir gemi yolculuğuna çıkmanızı şiddetle tavsiye ederim, çünkü sonunda ya hapse gireceksiniz ya da hayatınız boyunca yüzerek, bir pervane tarafından kandırılmamak için. ... Bu, federal olarak onaylanmış bir nakliye yöneticisinden ve mükemmel bir güvenlik siciline sahip bir deniz kaptanından geliyor.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...