Soru:
12-15 günlük bir yürüyüş gezisi için alınabilecek en verimli yiyecek nedir?
victoriah
2012-01-25 02:46:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Geçen yaz erkek arkadaşımla, daha fazla yiyecek depolayacak yerlerin olmadığı Sarek Ulusal Parkı 'nda 15 gün yürüyüş yaptım.

Yemek sorunu büyük bir sorundu. Ağırlık da çok önemli olduğu için ön planlamanın bir parçasıydı. Geriye dönüp baktığımda, yaptığım birkaç hatayı şimdiden tespit edebiliyorum, ancak bir dahaki sefere daha da verimli olabilmek için uzun yolculuklarda daha deneyimli olan diğer insanlardan haber almak isterim.

" Verimli ", günün sonunda çok aç olmamak ve en düşük ağırlık miktarını harcamak anlamına gelir. Yemeğin tam iki hafta dayanması önemli.

Hiç tadım olmadığını ve gerekirse her gün aynı tatsız şeyi yemeyi umursamadığımı varsayın.

12-15 günlük bir yürüyüş gezisi için yine de tüm yiyecek ihtiyaçlarınızı karşılamanıza gerek kalmayacağını iddia ediyorum - sadece sizi gün boyunca sürdürmek için yeterli kaloriyi stoklayın. Yolculuk için sağlıklı ve dengeli bir diyete ihtiyacınız yok.
"Yemek ihtiyaçları" derken bunu kastettim: Günün sonunda kendinizi iyi hissetmeniz için yeterli, yeterince lif veya vitamin ya da her neyse yemek gerekli değil.
Bir kano gezisinde, birkaç yaz sosisi yedik. İnç kalınlığında bir dilim sizi uzun süre devam ettirir ve muhtemelen kötü gitmezler.
've gerekirse her gün aynı tatsız şeyi yemeyi umursamayın' <- Bu beni üzüyor. Acı çekiyorsanız, yanlış yapıyorsunuz;) - çadırınızı, tencerenizi ocakta ve gün batımını izlerken, kim tatsız ister? O geri damlada bir lezzet senfonisi istiyorsun. Delicious'un ağır olması gerekmez.
Günde 25 km yürüdükten sonra her şeyin tadı gurme :)
Bu sorular, [uzun-yürüyüş için-uygun-yiyeceklerin-listesi] ile yakından ilgilidir (http://outdoors.stackexchange.com/questions/1609/a-list-of-suitable-foods- uzun bir yürüyüş için)
Ağırlık tek sorun değil - 14 gün boyunca paketlerken toplu olarak geliyor. Kompakt, yüksek enerjili yiyeceklere ihtiyacınız var. Yüksek yağlı, yüksek proteine ​​odaklanın. Kuru olarak karbonhidratlara aşırı yüklenmesi kolaydır, hafif yiyecekler neredeyse her zaman karbonhidrat bazlıdır. Çok yüksek karbonhidrat oranı, yeterince yemiş olsanız bile sizi aç hissetmenize neden olacaktır.
Alakalı [XKCD What-If?] (Https://what-if.xkcd.com/126/) Görünüşe göre tereyağı en yoğun kalorili / kiloluk besindir.
Sarek için +1. Orada 12 günlük bir yürüyüşte bulundum ve harikaydı. Ayrıca zor. :)
I have read somewhere that people who go clim the Himalaya like to eat M&M's Mars and dehydrated soups. But I guess you can also go with Hardtack.
Fıstık ezmesi iyi bir kalori yoğunluğuna (6cal / g) sahiptir, iyi tutar, kolay paketlenir, karbonhidrat, yağ ve protein içerir, şekersizdir, tadı güzeldir ve tencereden kaşıkla yenilebilir.
@victoriah Günde 25 km: o süper kadın mısınız?
@rootTraveller Haha hayır, aslında ben bir süper şekilsiz şişko tembel kadınım. Ancak, uzun mesafeler yürümek oldukça kolaydır. Zor olan sadece yokuş yukarı kısımlardır.
@victoriah Sizlerden ilham almak için elimden geleni yapacağım :)
Fındık tohumları; sert, yoğun, tam tahıllı ekmek; sert, yağlı peynir; sert, yağlı salam. İlk birkaç gün taze yeşil biber, avokado, haşlanmış yumurta, hatta elma ekleyin ... (Yine de su taşıyacaksınız; bir kısmını avokado veya biber olarak da taşıyabilirsiniz.) Tencere ve tavaları evde bırakın - küçük, çok hafif bir tencere veya büyük bir alüminyum bardak getirin. günlük pişirme. Hiçbiri veya birkaç tencere daha fazla ve daha iyi yiyecek (ağırlık) ve pişirme ve temizlik için daha az zaman demektir. Bol bol su için, sıcak veya soğuk. Susuz kalmış taklit şehir yemeklerini tamamen atlayın - köylü düşünün.
Her gün aynı şeyi yemenin sakıncası yoksa, kurutulmuş dana eti, ceviz veya ceviz gibi yüksek yağlı kuruyemişler ve kuru meyve kombinasyonu tam bir öğündür. Sığır eti sarsıntılı hale getirirseniz, büyük miktarda para biriktirirsiniz. Ağırlık olarak kabaca% 60 verim vardır.
On yedi yanıtlar:
#1
+74
Russell Steen
2012-02-01 05:27:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Susuz yiyecekler çok önemlidir. Su çok ağırdır.

Kahvaltı - Yulaf ezmesinin herhangi bir çeşidi. Kendi yemeklerinizi hazırlayabilir veya önceden paketlenmiş yemekler satın alabilirsiniz.
Öğle Yemeği - Sert tack üzerine fıstık ezmesi. (sudan bahsetmiş miydim?) Akşam Yemeği - Susuz kalmış herhangi bir yemek yeterli olacaktır. Hem Mountain House hem de Backpackers kilerini kullandım.
Snacks - İyi bir kilo / kalori / tat uzlaşması için Clif barları ve Justin Fındık Ezmesini tercih ederim. Luna barları ons başına daha fazla kaloridir, ancak (IMO) tadı berbattır.

Gıdalardaki en büyük ağırlık faktörü su olacak. Rotanızda su olacağını biliyorsanız, minimum düzeyde taşıyın. Sadece bir litre (acil durum) taşıyacak ve bir steripen veya başka bir temizleyici ile sterilize ettiğim .5 litrelik bir şişeden içecek kadar ileri gittim. Söylemeye gerek yok, emin olmalısın, çünkü su olmaması çok büyük bir sorun.

İkinci olarak, tüm yiyeceklerinizi yeniden paketleyin. Kurutulmuş yemeklerle bile, hepsini ziplocs haline getirerek ons ​​azaltabilirsiniz.

Çok hafif bir soba & yakıtı kullanın. Yürüyüşçülerin çoğu burada bira kutusu yöntemine yemin ediyor, ancak ben msr cep roketimi iyi buluyorum. Ama gerçekten ons kesmek istiyorsanız, teneke kutuyla gidin.

Tüm yemeklerim için kar zirvesi 0,7 litrelik titanyum kap kullanıyorum.

Bir titanyum çubuk alın. Harika ağırlık oranı.

Yemek planının biraz ötesine geçtim ama umarım yardımcı olur.

Suyumu asla taşımam ya da arıtmam, yürüyüş yaptığım yerde tamamen temiz, bu yüzden bu benim için bir düşünce değil, ancak muhtemelen bunu bulan diğer yürüyüşçüler için sanırım:
@victoriah - Bu harika olurdu ve keşke yapabilseydim. Son okuduğumda ABD'de Giardia potansiyeli olmayan bir yer yok. Köpeklerle yürüyüş yapmanın artan popülaritesi de dahil olmak üzere evcil hayvanlar, bu protozoayı Amerika kıtasındaki hemen hemen her akarsuya yaydı. sadece burada iyi bir fikir değil.
Susuz yemekler, aldığınız şey için son derece pahalıdır. Kendi susuz sebzelerinizi / etlerinizi satın almayı veya yapmayı ve kuskusla eşleştirmeyi düşünün.
@CoreyD - Olabilir. Ancak, alışveriş ve satışlarla genellikle 6 $ / öğün'e indirebilirim. Evde dehidre ederek daha ucuza yapabilirsiniz, ancak 6 $ / öğün çoğu insanın ortalama yiyecek ortalamasından daha azdır, bu yüzden buna "aşırı" pahalı diyeceğimden emin değilim.
@RussellSteen, bunlardan birini yiyerek doyduğunuzu varsayıyorsunuz, bu ille de yüksek kilometre performansı olan insanlar için geçerli değildir.
@CoreyD - Bu sadece benim deneyimim, hiçbir şey varsaymıyorum. Yüksek kilometreli yürüyüş yapıyorum ve bu benim için işe yarıyor ve yürüyüş yaparken günde 4k ila 5k kalori yiyorum. Farklı insanların farklı kalori ihtiyaçları olacaktır, bu tamamen ayrı bir konudur. Yiyeceklerimizi kalori, ağırlık ve kamptaki gerekli hazırlığa kıyasla maliyet + zaman ödün vererek satın alırız. Akşam yemeği için dondurulmuş kuru öğünler benim için iyi bir uzlaşma sağlıyor ve benim deneyimime göre "aşırı" pahalı değil, evde dehidrasyon yapmaya çalışırken harcadığım zamanı hesaba kattığımda daha da az.
@CoreyD - İşte bir örnek. Satış sırasında stok yapıyoruz, bu nedenle genellikle perakendenin% 60'ını ödüyoruz. Karım ve ben bunu taşıyacağız. Satış olmasa bile, her biri 6 dolara iki porsiyon. Bununla birlikte, satış yapıyoruz, bu nedenle genellikle 2 porsiyon için yalnızca 7,2 dolar veya her biri için 3,60 dolar ödüyoruz, yani hizmet başına 1,80 dolar. 1,80 $ / servis sadece * değil * aşırı derecede pahalı. http://www.rei.com/product/768688/mountain-house-beef-stew-4-servings. Bazı insanlar "kendi yemeğini kendin yap" işini yapmayı sever. Bu harika ve buna saygı duyuyorum. Ancak diğer seçenekleri yanlış nitelendirmeyelim.
@RussellSteen'nin tam perakende fiyatı biraz müstehcen. 1050 Kalori için 12 $, Honey Stinger Gofretleri ve Gu enerji jeli gibi çoğu pahalı enerji kaynağından daha pahalıdır. Dondurularak kurutulmuş yemekler bazıları için mantıklıdır, ancak ödediğinizin karşılığında fazla bir şey almadığınızı anlamalısınız.
@RussellSteen: * Son okuduğumda ABD'de Giardia için potansiyele sahip olmayan bir yer yok. Köpeklerle yürüyüş yapmanın artan popülaritesi de dahil olmak üzere evcil hayvanlar, bu protozoayı kıta ABD'sindeki neredeyse her akarsuya yaydı. Daha fazla bilgi burada: http://www.lightandmatter.com/article/hiking_water.html
@BenCrowell - http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10737847 Risk minimum, bu yüzden 'potansiyel' dedim, ancak risk var ve iddiamı "tamamen" yanlış olarak adlandırmak abartı. Arka ülkede doğrulanmış Giardia vakaları var. Ayrıca Giardia oradaki tek parazit değil. Kirlenmiş arka ülke suyundan kişisel olarak amipli dizanteri geçirmiş biri olarak ... Bu, ihtimaller düşük olsa bile, risk almaya istekli olduğum bir şey değil. Bir filtre kullanmak, başka bir * bundan * daha zahmetlidir.
@RussellSteen - Montana'daki Glacier Ulusal Parkı'nda arıtılmamış suyu içebilirsiniz. Kanada tarafında yaşıyorum ve tüm hayatım boyunca bölgedeki dere ve derelerden su içiyorum.
IMO Lemon Luna Bar yenilebilir tek lezzettir
Fıstık * tereyağı * sade fıstığa göre herhangi bir avantaj sağlıyor mu?
AiliymnkgdCMT Dehydrated meals are [€1.45 per package on Amazon](http://www.amazon.de/Knorr-Spaghetteria-Funghi-Pasta-Pilzsauce/dp/B00623OQ2W). I can't cook for myself for that money.
#2
+43
Ben Crowell
2013-03-31 07:58:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pek çok insan ne yemekten hoşlandıklarını söyleyen yanıtlar gönderdi. Ancak OP çok özel bir soru sordu: "12-15 günlük bir yürüyüş gezisi için alınabilecek en verimli yiyecek hangisi? [...] Hiç tadım olmadığını ve umursamadığımı varsayın gerekirse her gün aynı tatsız şeyi yemek. " Özellikle tek kriterinin verimlilik olduğunu belirtti.

Bu kritere göre, sorusunun çok iyi tanımlanmış bir cevabı var: Tamamen yağdan oluşan yiyecekler getirmesi gerekiyor. Yağ, gram başına 9 kcal (37 kJ) enerji yoğunluğuna sahiptir. Bu, tüm yağlar için oldukça iyi bir yaklaşımdır. Etrafa çok az su içeren saf yağlı yiyecekler bakarsanız, temelde bulacağınız tek şey zeytinyağı gibi yemeklik yağlardır. Karşılaştırma için, granola yaklaşık 3 kcal / g (12.5 kJ / g), yulaf ezmesi 2 kcal / g (8.4 kJ / g), kurabiyeler 6 kcal / g (25 kJ / g). Dolayısıyla, belirtilen kriterlere göre, OP paketine büyük bir sürahi zeytinyağı koymalıdır.

Liyakat ölçütü olarak litre başına kalori kullanırsanız, aynı cevabı alırsınız: yemeklik yağ. Bunun nedeni, yağın aslında yemek isteyeceğiniz çoğu yiyecekten iki kat daha yoğun olmasıdır.

2 haftalık sırt çantasıyla seyahat için saf zeytinyağı diyeti önerir miyim? Tabii ki hayır, ancak bu sadece OP'nin daha gerçekçi kriterler belirtmesi gerektiğini gösteriyor. Bu diyette sadece herhangi bir insan perişan olmakla kalmaz, aynı zamanda karbonhidratlar yağ metabolizması için primer görevi görür. İnsan vücudu karbonhidrat olmadan da yağı sindiremez. Karbonhidrat olmadan ketozis olursunuz. Örneğin McArdle, Egzersiz fizyolojisi: enerji, beslenme ve insan performansı, 1986.

Daha gerçekçi kriterler belirlemede iyi bir başlangıç ​​noktası yağ, karbonhidrat ve protein dengesine karar vermek olacaktır. Standart bir öneri, kalorilerin yaklaşık% 50'sini karbonhidratlardan,% 35'ini yağdan ve% 15'ini proteinden yapmaktır.

Bu, fizikçileri sevmemin iyi bir örneği. Nefis, daha çok yağ pişirme!
Tereyağı da optimal seviyeye yaklaşabilir.
Aynı düşünceye sahiptim;) saf yağ sıkmak yerine salam gibi kurutulmuş sosislerle iyi bir deneyimim var. Ama muhtemelen bununla da biraz ekmek isteyeceksin. Bununla birlikte, Sarek'in hemen dışında makarna gibi çeşitli yiyecekleri yeniden doldurabileceğiniz makul miktarda kabin var.
Zeytinyağının kesinlikle iyi bir destek olduğunu düşünmüştüm ama sadece onda hayatta kalan birini hayal edemedim. Fıstık ezmesi, 5.8 cal / g,% 50 yağ,% 20 karbonhidrat,% 25 protein. DTÖ tarafından kıtlığı gidermek için (birkaç katkı maddesi ile) kullanıldı.
Sadece fıstık getirin ...% 60-70 civarında saf yağlı ve lezzetlidir. :)
Ketoz, kaçınılmaması gereken iyi bir şeydir. Bkz. [Düşük Karbonhidratlı Yaşam Sanatı ve Bilimi] (http://smile.amazon.com/dp/B005CVV2AE)
Saf yağ, ancak hepsini metabolize edebilirseniz en verimli olur, ki bunu yapamayacağınızdan şüpheleniyorum. * Dünyadaki En Kötü Yolculuk * 'da Cherry-Garrard şöyle yazdı: "[bizim kalorifik] gereksinimlerimiz tüm yiyeceklerin toplam emilimi için hesaplanmıştır: ancak pratikte, görsel kanıtla bu gerçekleşmez: bu özellikle Bir miktarı ne erkekler, midilliler ne de köpekler tarafından sindirilmeyen yağ vakası. "
#3
+31
Adam Matan
2012-03-13 11:21:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pirinç.

Eğer taze (veya saflaştırılmış) suyunuz varsa, inanılmaz derecede az miktarda pirinç 14 gün için yeterli olacaktır. Cordillera Real 'i 12 gün boyunca gezdim ve pilav, ağırlık açısından tek makul seçenekti. Küçük bir baharat seti - özellikle tuz ve karabiber - tadı önemli ölçüde iyileştirir.

Aynı yemeği 14 gün boyunca yemek istemiyorsanız, başka tür yiyecekler (ör. Makarna) alın ve yiyin. Daha sonra makul bir ağırlık taşımanız için ilk birkaç gün

Pirinç de kolayca lezzetli hale getirilebilir! Kurutulmuş siyah fasulye fazla ağırlık yapmaz ve biraz lezzet katar. Fazla ağırlığa sahip olmayan her türlü baharat eklenebilir. Güçlendirilmiş peynir de iyi bir katkıdır. Alternatif olarak kuskus iyidir ve benzer şekilde hafiftir.
Ne kişisel deneyimlerimden ne de beslenme hakkında bildiklerimden - özellikle pirinçten - bu kadar uzun süre aynı yemeği yemeyi tavsiye edemem. Adam için işe yarayabilirdi, muhtemelen çoğu için yapmayacağım.
@PaulPaulsen Elbette, yiyecek tüketiminizi çeşitlendirmelisiniz, ancak pirinç iyi bir temel bileşendir.
Pirinç, nispeten uzun bir pişirme süresi gerektirdiğinden yetersizdir ve bu nedenle daha fazla yakıt taşınması gerekir. Örneğin kuskusun kaynatılmasına gerek yoktur, sadece sıcak suda bekletin ve birkaç dakika bekleyin (soba kapalı olarak).
@fgysin Doğru, ancak birkaç yorum: 1. Kendimizi ısıtmak ve sıcak tutmak için her gün çorba pişiriyorduk, bu yüzden yine de çok fazla (hafızam bana iyi hizmet ederse kişi başına 1 litre) yakıt taşıdık. 2004'te Bolivya'da Kuskus bulamadınız ve3. Bazı bölgelerde yemek pişirmek ocaksız yerel odun kullanılarak yapılır.
Fasulye ve pilav! İsterseniz fasulyeleri ıslatabilirsiniz ama biraz zaman alır. Kendinizi uyguladıktan sonra, kalori içeren herhangi bir şeyi atacağınız için balmumu fasulye kıvamını fark edeceğinizi bile sanmıyorum.
Couscous is certainly 'optimal' - I've seen someone do 3+ weeks on couscous with flavour packs. He was covering big daily distances but he commented to me that he never wanted to see couscous again after the walk :-)
#4
+22
Noam Gal
2012-01-25 03:09:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

En sevdiğim yürüyüş yemeği rutini sunabilirim, ancak genellikle ikmaller arasında en fazla 4-5 gün içtim.

 • Kahvaltıda Quaker Yulaf ezmesi (genellikle süt tozu ile birlikte iki paket) , her pakete soğuk su ekleyin).
 • Gün içinde 3-4 atıştırmalık (2 Snickers, 2 M&Ms, bazen Cliff barları veya Yulaf ezmesi atıştırmalıkları gibi diğer varyantlar).
 • Büyük öğle yemeği için kaşar peynirli ve biberli dilim tortilla.
 • 1 Lipton yemeği (Knorr tarafından yapılmıştır) soslu makarna veya pilav, karışımda toz patates püresi ve torbalarda ton balığı (teneke kutulardan daha etkilidir) akşam yemeği için, ayrıca tortillada.

Bu karışım beni uzun süre devam ettirdi, ama dediğim gibi, hiçbir zaman 5 günden fazla yiyecek taşımadım.

Bu doğrultuda bir şeyler de tavsiye ederim. Gün boyunca devam etmenizi sağlayacak bol miktarda karbonhidrat, geceleri daha yüksek yağ içerikli öğünler uyurken sizi ayakta tutar. Kaslarınızı beslemek için proteini unutmayın.
yulaf ezmenizde soğuk su? 10 dakika ayırın ve kahve ve sıcak yulaf ezmesi için suyu ısıtın. Gününüz onun için daha güzel olacak.
Uzun bir yürüyüşü yeni tamamladım, her sabah iki paket yulaf ezmesi yedim. Soğuk. İki ekstra soğuk sabahta sıcak suyla içtiğimi ve güzel olduğunu itiraf ediyorum. Ancak her gün daha fazla su kaynatabilmek için fazladan yakıt taşımak istemem. Sanırım bu bir zevk meselesi. Ama yine de şahsen soğuk yulaf ezmesine oy veriyorum.
soğuk su, yulaf ezmesi ve süt tozu, yürüyüşe başlamadan önce mutlaka deneyin, tadını çıkaramayabilirsiniz ...
#5
+13
Kevin Krumwiede
2015-02-18 08:16:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tarihsel olarak, birçok coureurs de bois , işlenmiş yağ, kurutulmuş et ve C vitamini yönünden zengin kurutulmuş meyvelerin bir karışımı olan pemmican ile hayatta kaldı. Besinsel olarak tam bir öğün olduğu varsayılıyor ve sizi uzun süre yorucu faaliyetler boyunca idame ettirebilir. İlik yağının en besleyici ve en az bozulma ihtimali olduğu varsayılır, ancak iyice işlenmiş herhangi bir yağ kısa bir yolculuk için yeterli olacaktır. İnternette birçok farklı tarif bulabilirsiniz.

Tadı harika değildi. Yağlar bozulma eğilimindeydi.
Bu, @Ben Crowell'in çok gerçek yanıtına yanıt olarak harika, pratik bir takip yanıtıdır.
Buna ve kişisel deneyimlerinizden gelen diğer yanıtlara ek olarak: Kuru, oldukça besleyici yiyeceklerle giderseniz bol miktarda su içmek isteyeceksiniz veya en azından bir karın ağrınız olacak.
#6
+12
Sherwood Botsford
2013-04-01 20:03:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ben'in yukarıdaki cevabı güzel. Keşke ona birden fazla upclick verebilseydim.

Temel kurallar: Karbonhidratlar ve proteinler gram başına 3,5 ila 4 kalori çalıştırır. Yağlar gram başına 9 kaloriye karşılık gelir.

Sıkı çalışarak, özellikle soğuk havalarda diyetinizde çok fazla yağı tolere edebilirsiniz.

Gençler için yemek planlarken şunu düşündüm: Günde 4000 kalori. Günde 8-9 çalışma saati olan günler için bu yeterlidir. (Çoğu eğlence amaçlı kullanıma kıyasla oldukça zor.)

% 40 yağ içerikli diyetle, her yüz gram gıda 40 * 9 + 60 * 4 = 360 + 240 = 600 kalori sağlar. Yani günde 700 gram yemek gerekir - yaklaşık bir buçuk pound. Yemeklerimiz bundan daha az yağlı olma eğilimindeydi ve kaba bir kural, kişi başına günlük 2 lbs kuru ağırlıktı. Bu, orta derecede su içeriğine sahip ancak aynı zamanda yağ içeren peynir ve fıstık ezmesi gibi şeylere izin verdi.

Günde iki pound, 15 günlük bir yolculuk için yiyeceklerin 30 pound olduğu anlamına geliyor. Yüksek yağ seçeneğiyle (BİRÇOK fındık, çok fazla yemeklik yağ) Bunu gerçekten aşamazsınız.

Diğerlerinin de belirttiği gibi, ekipmanınızın geri kalanını hafifletmeniz gerekir, ve yemeğinizin asalak ağırlığını (paketleme) en aza indirin.

Sık sık seyahat ediyorsanız, yemeğinizi bir tabloya yerleştirin. Porsiyon başına ağırlık / hacim üzerine düşündüğüm bir tane vardı, yolculuktaki insan sayısı için bir sabit vardı, yolculuk sınıfı için başka bir sabit vardı ve hesap tablosu her şey için ambalaj ağırlığını / hacmini hesaplayacaktı. Bu, kuzey Saskatchewan'ın vahşi sularında 3 hafta boyunca 30 kişilik bir keşif gezisi için paketleme yaparken işleri bir BUNCH kolaylaştırır.

Bir taraf: Dış çerçeve paketi çok fazla ağırlık taşırken çok daha kolaydır. Daha geniş ve düz olma eğilimindedirler, bu nedenle yükü kendi kütle merkezinize daha yakın tutun. Bununla birlikte, ekstra genişlik ve açık köşeler yakaladığından, çalılık ülkelerde gerçek bir PITA'dır.


Bir isteğe yanıt olarak, işte planlama e-tablomun bağlantısı:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1zruHUUSo3DKYsPLbBe6PKTI35PIXRgKIrsEZsjJ7TU4/edit?usp=sharing

YEŞİL hücreler formülle doldurulur.

Sayfada 4 sekme vardır:

 • Yol
 • Dişli (Ben sağlayabilirim, yeğenim için hazırlayabildiğim fazladan şeyler var)
 • Menü
 • Malzemeler.

Menü ve Ingredants sekmelerinde kullanılan adlarda tutarlı OLMALISINIZ, aksi takdirde DÜŞEYARA işlevini yerine getirmemelisiniz.

Miktarları değiştirmek istiyorsanız, Büyütücüler sekmesini kullanın ve sunum boyutunu değiştirin.

Kopyalayabilir ve değiştirebilirsiniz.

Senaryo: Yeğenim benimle bir yolculuk yapmak için doğudan uçuyordu. 19 yaşındaydı, formdaydı ve yaklaşık 140 kilo. 65 yaşında yanlış bedenim var, uygun değil ve 175 pound'du. Paketlerimizin her biri 40 pounddu.

Willmore yaban hayatı, arazi ve iklim açısından değişkendir. Yılın herhangi bir ayında kar yağabilir. Yollar çoğunlukla at parkurlarıdır. Köprü yok. Kereste hattının altında çok sayıda dere geçişi ve geçitlerdeki bataklıklar. Sadece ıslak ayakla yaşıyorsun. Rotamız yaklaşık 1/3 yarım asırlık ağaç kesme yolları, üçüncü bir at yolu ve üçüncü bir orman boğazı ve ağaç çizgisinin üzerinde zamandı. 6 günde yaklaşık 120 km yol kat ettik.

Öğle yemeğimizi genellikle yaklaşık 3 saat arayla iki öğle yemeğine böldük. 8 gibi yola çıktık, ilk öğle yemeğini 10:30 ile 11 arasında ve ikinci öğle yemeğini 2:00 civarında yerdik. 6-7 arasında kamp yapardık. Bu yıl M.Ö.'de şiddetli yangınlar çıktı. ve güneş ışığı sarıdan turuncuya değişiyordu. Bazen bir milin altındaki dumanda görünümler kayboldu.

Bağlantılı elektronik tablodaki dişli listesine bağlam vermek ve böylece faaliyet seviyenize göre miktarları ayarlayabilmek için bundan bahsediyorum.

Elektronik tablonuzu paylaşmak ister misiniz? Belki Google sayfalarına bir bağlantı sağlar? :)
#7
+12
Camden
2013-01-26 01:07:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sawtooth Dağları'nda 272 millik bir yürüyüş yaptım ve bu benim diyetimdi (ki bu benim işime yaradı):

Sabah 2-3 yulaf ezmesi paketi
atıştırmalık olarak patika karışımı
öğle yemeği için toz biber ile en iyi ramen
ardından pirinç veya patates püresi ile sarımsak, ot, tereyağı, tarçın vb. gibi tatlar için karıştırılmış birkaç baharat ...

Pirinç, patates püresi , kurutulmuş süt ve yulaf ezmesi getirebileceğiniz en hafif gıdalardır.
Kahverengi pirinç de beyazdan daha sağlıklıdır.
Yeniden tedarik olmadığı için tüm yiyeceklerimi içeride taşımak zorunda kaldım ama filtre su kullandım tüm su ihtiyaçlarım için saman (harika çalıştı).

Cliff barları ve Snickers veya M&M'ler hem harika bir atıştırmalıktır hem de endişeniz varsa ağırlıktır.

272 mil yürüyüş için kaç gün var?
#8
+10
Shawn
2012-03-11 04:20:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İyi Ol 'Güvenilir Yer Fıstığı (GORP) veya Trail karışımı:

Trail karışımı, kurutulmuş meyveler, tahıllar, kuruyemişler ve bazen de çikolatanın bir kombinasyonudur. açık hava yürüyüşlerinde yanınıza alınacak atıştırmalık yiyecek olarak geliştirilmiştir.

Fıstık ve kuru üzümleri kırmızı biber tozu ile birleştiriyorum ve bu, yürüyüş yaparken atıştırmalık ihtiyacımın çoğunu dolduruyor.
-1 tamamen yaratıcı olmayan cevap. Artı 15 günlük GORP? Hadi adamım. . .
@JimBeam Oh lütfen. 15 gün önermiyorum. Artı, yaratıcılık burada hedef değil. Doğru cevap, yaratıcı bir cevaptan daha değerlidir. Cevabımı eleştirmek istiyorsanız, bunun eksik olduğunu, birden fazla seçenekten bahsetmesi gerektiğini söyleyin. Veya orijinal soruyu cevaplamadığını söyleyin. Onun en iyi cevap olmadığına katılıyorum, ancak yorumunuzun cevabımdan çok daha kötü olduğunu düşünüyorum.
Peanuts is a quite good answer for “most efficient”.
#9
+9
joran
2013-03-26 16:40:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tarihler en iyisidir. Lezzetli, sağlıklı ve dayanıklı. Sütle birleştirildiğinde bir hafta boyunca başka hiçbir şey yapmadan kolayca devam edebilirim. Bu kombinasyonun çöl göçebelerinin favorisi olmasına şaşmamalı.

Katılıyorum. Hurmalar, son derece yoğun, doğal bir besindir ve iz üzerindeyken genellikle süper lezzetlidir. Yan not olarak, diyetinizi değiştirmeye çalışın. Yediğin tek şey kuru meyveyse, sonunda koşacaksın.
Tarihler yaklaşık 2.75kal / gram olarak geliyor gibi görünüyor. Diğer seçenekler kolaylıkla 4cal / gram'a ulaşır. Süper kuru tarihler yoksa?
#10
+6
xpda
2012-01-25 03:29:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Her gün Mountain House susuz yemekle gidiyorum ve aldığım atıştırmalıkların ve diğer yiyeceklerin onsundaki kaloriyi kontrol ediyorum. Bunu herkes farklı yapıyor. Daha önce karpuz taşımıştım. Bunu biraz verimsiz buldum.

Limon / bira konservesi tavuk için iki (küçük) kavurma tavuğu taşıdığımız zamana benziyor. Bu pek iyi sonuçlanmadı.
Karpuz? O_o insanın evrimleştiğini söyleyen her kimse, bir facepalm anına sahipti;)
#11
+5
Henrik
2015-02-23 14:59:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yağlı, yağlı ve yağlı.

Sert iseniz, aşağıdaki gibi ürünler alabilirsiniz: Naturlig energi til heste Bu bir Danimarka ürünü olsa da, 99 ,% 5 toz halinde saf bitkisel yağ, kokusuz / tatsız. Yemeğinize eklemek oldukça havalı, mümkün olan en yüksek kalori yoğunluğunu alırsınız ve tadı olmadan bineğinizde erir.

#12
+5
K2Chris1983
2015-02-25 22:02:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Benim için her şey dehidrasyonla ilgili.

Tamam, 12-15 gün, ikmal olmadan mı? Gezeceğiniz bu yerin çevresini araştırmanızı şiddetle tavsiye ederim. Su kaynaklarınızın (kaynak su kaynakları, dereler vb.) Olduğunu bilmek gibi, bu yüzden ağır paketlemiyorsunuz. Yakıtınızı boşa harcamayın, yağmurlu bir günde kullanın çünkü kamp ateşi yakabilir misiniz? Hava durumunu anlayın, bu size gerçekten ne kadar teçhizata ihtiyacınız olduğunu söyleyecektir. Ayrıca olabildiğince hafif toplayın! Yiyecek ağırlığınızı dengelemek için paket ağırlığınızı azaltmanız gerekiyor!

KENDİ'nizde ÇOK Dehidrasyon yapabilirsiniz! Bunu nasıl yapacağınız konusunda size adım adım yol gösteren web siteleri var ve bu da ortadan kalkıyor. Yıllar boyunca gerçekten iyi çalışan Nesco Gıda Kurutucu FD-75A'ya sahibim. Ayrıca Backpackingchef.com 'dan sobalar, yemek pişirme, öğünlerimi paketleme, planlama, envanter vb. Hakkında ayrıntılı bilgi veren bir kitap da aldım ... En iyi yanı, birçok İYİ tarif içermesi!

Kontrol edilecek başka bir site thebackcountrychef. com (yukarıdaki URL'den farklıdır) günlük enerji kalorisi, öğünler vb. hakkında bazı bilgiler içerir. Paketinizdeki ağırlığı azaltmaya yardımcı olmak için Youtube'da OnlyTheLightest tarafından hazırlanan videoları izlemenizi şiddetle tavsiye ederim. Ayrıca Harmony House Foods sitesinde hali hazırda susuz kalmış pek çok yiyecek var. Son dakika gezileri için malzeme satın almak için iyi bir site.

Ayrıca, Appalachian patikasında yıllarca yaşamak için sırt çantalı seyahat için DOĞRU YOL yoktur.

İlginç. Günlük suya erişimim olmayan yerlerde yürüyüş yapmayı düşünmek bile aklıma gelmedi. Her zamanki uğrak yerlerimde (Willmore Wilderness, Rocky Clearwater Rekreasyon Alanı) genellikle yaklaşık her saat başı bir dereyi geçiyoruz. Coral deresinde, Job Pass'a doğru giderken 3 millik bir alanda 22 kez dereyi geçiyoruz. Her zaman sadece eski bir 1 litrelik pop şişeyi kullanarak kurtulabildim.
Ek 3 yıl sonra: 2018 yazı bir gezi yaptım ve kereste hattının üzerinde suyum bitti. Su şişelerimize ek olarak 2 litrelik şişemiz vardı. Öğleden sonra 2 civarı geçti. Şimdi kişi başına 2 litrelik şişe taşıyorum ve köpeğin çantasında bir litre var. Kereste çizgisinin üzerine çıkmazsak, onları boş taşıyoruz.
#13
+4
helm
2015-03-23 18:29:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Son zamanlarda, yetişkinlerin tüm beslenme gereksinimlerini karşılayan (karbonhidratların, proteinlerin, yağların ve diğer besleyicilerin optimum oranı) besleyici içecekler yükselişe geçti. Sırt çantalı gezginler muhtemelen hedef kitle değildir, ancak ihtiyaçları bu sarsıntılarla oldukça iyi karşılanmalıdır.

Popüler markalar Soylent (yalnızca ABD) veya Joylent (Avrupa merkezlidir ancak dünya çapında nakliye).

Şahsen, Joylent'i denedim ve hala zaman zaman içiyorum, özellikle de spor salonuna gitmeden önce işten sonra biraz enerjiye ihtiyacım varsa ama yemek pişirecek zamanım yoksa. Bu bir mutfak patlaması değil, ama bence iki hafta boyunca yaşamanın büyük bir sorun olmayacağını düşünüyorum, özellikle de bir çeşit kuru meyve eklerseniz.

Bu, 600 gramlık torba başına yaklaşık 2100 kcal'dir, yani 10 gün boyunca, kalıcı egzersiz nedeniyle bu 2100 kcal'den fazlasına ihtiyacınız olduğunu varsayarsak, yaklaşık 10 kg elde edersiniz. Bu oldukça fazla bir yük, ancak önemli ölçüde daha az ağırlık yalnızca çok daha fazla yağ merkezli bir diyetle mümkün olacaktır. Tozun kendisinden başka, sadece suya ve plastik bir çalkalayıcıya ihtiyacınız var. Ateşe gerek yok. Tatlı suya erişiminiz olduğu sürece, her zaman aynı çalkalayıcıyı kullanmak bir sorun olmamalı (düzgün temizlerseniz).

Gerçekçi olarak, bu şeylerle tek başıma yaşamazdım, ancak bir sonraki uzun seyahatim için yiyecek ihtiyacının yaklaşık yarısını Joylent ile karşılamayı planlıyorum.

#14
+4
ab2
2015-08-11 18:54:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Taşıyabileceğiniz en verimli "yiyecek", kaybetmeyi göze alabileceğiniz vücut yağıdır. Daha genç günlerimizde, diğer cevaplarda önerilenden çok daha çeşitli bir diyetle 12 ila 14 günlük sırt çantasıyla seyahatlere çıktık. Dondurularak kurutulmuş kahvaltılar ve akşam yemekleri, ekmek, peynir, tereyağı, dilimlenmiş jambon, çikolata, kuruyemiş, kuru meyve, dondurulmuş portakal suyu (her gün bir adet 6 oz kutu), 1/2 şişe şampanya, küçük bir konserve ciğer ezmesi ve bir kutu zeytin. Yolculuk sırasında 5 pound ile 7 pound arasında vermeyi düşündük. Daha sonra ters osmoz su arıtma cihazı kullandık, ancak bol miktarda saf su bulunan bir ülkede seyahat ediyorduk. Biz de özellikle güçlü değildik. Seyahatin keyfi için lüksler, mütevazı ekstra ağırlıklarının yükünden çok, çok daha önemliydi.

#15
+4
gerrit
2016-05-24 21:06:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Knorr Spaghetteria yemeyi seviyorum. Enerji açısından en verimli yöntem mi bilmiyorum, ancak fiyat açısından açık hava deposunda susuz yiyeceklerden çok daha verimli!

Amazon'da paket başına 1,45 € a satıyorlar >. Bir paketin iki kişilik yemek olduğu ilan edilir, ancak bu değildir - tek kişilik bir öğündür. Ama yemek başına 1,45 € hiç fena değil.

Eskiden fıstık ezmesi getirirdim, ama artık sıkmıyorum. Ben sadece fıstık getirdim. Fazlası ve çok daha fazlası. Taşıması daha kolay, yemesi daha kolay.

Bunun dışında sert kekler, kuru meyveler (mango, papaya, çilek ve ananas), çikolata, kuru üzümlü yulaf ezmesi ve şeker yerim.

#16
+2
Jo Kealoha
2015-04-04 01:17:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sadece Hawaii'yi çok günlük gezilerde gezdim, ancak şunu ekleyebilirim:

 1. GORP granola, ceviz, kuru üzüm, fıstık. Cevherlerin yerine m + m'leri koyabilir
 2. Mountain House tarafından kurutulmuş yemekler veya BP Kiler vb. Baharatların tadına varır.
 3. Kurutulmuş meyveler tercihinize göre.
 4. enerji barları.
 5. Yürüyüş alanında tadını çıkarabileceğiniz yerel yiyecekler bulun, balık tutun, hasat edin, toplayın
 6. başkalarının ağırlığın daha fazlasını taşımasını sağlayın.
 7. ol>
Point 6 works well, but what do you recommend on solo hikes?
#17
  0
Michel Keijzers
2019-12-10 17:23:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir koşucu olarak, örneğin maratona çıkmadan önceki günlerde 'ağır' yiyecekler yemek çok yaygındır.

Tipik olarak makarna yiyecektir ama eminim pirinç de işe yarar (yukarıda da bahsedilmiştir).

Makarnanın faydaları

 • Ucuz
 • Makul derecede kompakt (spagetti alırsanız daha az boşluk vardır, ancak prensipte herhangi bir makarna)
 • Bol kalori


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...