Soru:
Sıfırın altındaki (0 ° F, -18 ° C) havalarda nasıl sıcak kalabilirim?
Different55
2012-01-25 03:01:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu hafta sonu bir kampa gidiyorum ve sıcaklığın her zaman sıfır derece Fahrenhayt'ın (0 ° F) üzerine çıkmaması gerekiyor.

Daha önce sıfırın altındaki bir havadaydım ve Çok fazla yalıtımla bile uzun sürmedim. Bu sefer neyi farklı yapabilirim?

[Acil durumda sıcak tutma] 'nın olası kopyası (http://outdoors.stackexchange.com/questions/27/keeping-warm-in-an-emergency)
Mutlaka kopya değil: Acil durum, duruma hazırlıklı olmadığınız anlamına gelir. Burada düşük sıcaklıklar bekleniyor.
[Donmayı önlemek ve tedavi etmek için ne yapmalıyım?] (http://outdoors.stackexchange.com/q/42/60) ile oldukça benzer
@Lagerbaer, ile aynı fikirdeyim, bu soğuk havaya nasıl hazırlanılacağı, bu sizi şaşırttığında nasıl başa çıkılacağıyla ilgiliydi.
Bunun güzel, ayrı bir soru olduğunu düşünüyorum.
Bol miktarda yalıtım dediğinizde, ayrıntılara girebilir misiniz? Yaşanan sıcaklıklara göre derecelendirilmiş bir uyku tulumunuz var mıydı? Ya uyku tulumunuz, ped (ler) inizin birleşik R değeri neydi?
Lütfen birimleri belirtin: ** 0 ° C ** 'nin altında mı yoksa ** 0 ° F **' nin altında mı demek istiyorsunuz? Bu büyük bir fark!
Fahrenheit. 0 santigrat derece, Fahrenheit ile karşılaştırıldığında oldukça sıcak
On dört yanıtlar:
#1
+24
Lagerbaer
2012-01-25 03:07:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink
 1. Aktif olun.
 2. İyi bir şapka getirin. Vücudunuz, çekirdeğin soğumasını önlemek için parmaklara ve ayak parmaklarına kan akışını azaltabilirken, bariz nedenlerden dolayı kafanıza kan akışını azaltmak istemez. Bu yüzden başınızı sıcak tutmanız önemlidir.
 3. Yeterince yiyin. Vücudunuzun ısınması için çok fazla enerjiye ihtiyacı vardır. O enerjiyi inkar etme. Yiyecekleri kolayca elde edilebilen enerjiyle (basit karbonhidratlar: şeker. Çikolata bu amaç için HARİKA) ve yavaş ama uzun süre yanan enerjiye sahip yiyecekleri (yağ. Açık hava kulübümün eski başkanı, akşam yemeğine oldukça fazla tereyağı karıştırıyor. iddiaları onun gece boyunca sıcak kalmasına yardımcı olur)
 4. Yatmadan önce, ısınmak için kamp alanında birkaç daire çizin. Bir uyku tulumunun içinde ısınmak, uyku tulumunun içinde ısınmaktan çok daha kolaydır.
# 4'e, ıslak ve soğuk iyi karışmadığı için ter dökecek kadar koşmamayı eklerdim.
Doğru. Kan dolaşımınızı çalıştırın
Konveksiyon nedeniyle ısı kaybını önlemek için uyku tulumunun altına bir uyku matı eklemelisiniz. Bu BÜYÜK bir fark yaratır.
Bir uyku matı / uyku pedi kullanmanın sadece rahatlık için bile bariz bir şey olduğunu düşündüm: Sert zemin ve yumuşak mat
Hayır, sıcakken çıplak yerde uyumayı severim. Bir keresinde bir yığın kaya yaptım ve üzerinde uyudum. Aslında kayaların üzerinde yatmadan bir gün önce gerçekten ağrılı bir boyunla uyandım ve kayaların üzerinde uyandıktan sonra boynum çok daha iyi oldu.
@Different55 Yeterince adil. Ancak soğuksa, yerden iyi bir yalıtıma ihtiyacınız vardır. Ekstra sıcaklık için, şişirilebilir bir termostatın altına bir köpük ped koyabilirsiniz.
* "bariz nedenlerden dolayı kafanıza giden kan akışını azaltmak istemiyor" * - bu apaçık bir saçmalık. Bazı hoş kadınlar etrafta olduğunda kafama giden kan akışım birçok kez azaldı :-) Belli nedenlerden dolayı :-)
Sanırım bu yanıtın uzman tavsiyesi olmadığına dair bir uyarıya ihtiyacı var! Yanlış bilgi tehlikeli olabilir. Ben de uzman değilim, ancak birkaç ipucunun yanlış olduğundan veya duruma bağlı olduğundan oldukça eminim. Örneğin aktif kalmak, kanın ve vücut ısısının ekstremitelere kadar dolaşımına yardımcı olur ve donmayı önlemeye yardımcı olur, ancak aynı zamanda çekirdek vücut sıcaklığını düşürür ve hipotermi riskini artırır. Ayrıca çikolatanın da sorunları olduğundan oldukça eminim (bir alıntı arayacağım).
@Guy C Şimdi bir uzman görüşüyle ​​ilgileniyorum ... Alıntılar ne olacak?
İçinde yalıtımlı şişirilebilir paspaslar bile var. Küçük, hafif, çok pahalı değil ve bir fark yaratın.
Bir boyun körüğü ekleyin. Bu, başınızın üzerinden geçirdiğiniz bir polar tüptür - bağlantı elemanı yok.
#2
+21
Seanland
2012-01-25 05:23:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sıfırın altındaki sıcaklıklarda sıcak tutmanın iki önemli anahtarı vardır: kuru tutma ve kat kat giyinme .

Herhangi bir şekilde ıslanmak , ter dahil sizi perişan bir şekilde rahatsız eder. Soğuk bir ortamda ısladığınız zaman kurumanız da tabii ki çok daha zordur.

Çoğu insan, vücudun ısınması en zor kısımlarının ekstremiteler olduğunun farkında. Ayaklarınız ve elleriniz neredeyse her zaman üşür, özellikle de onları hareket ettirmiyorsanız. Sisteminizde kan dolaşımını sürdürmek için ayak parmaklarınızı ve parmaklarınızı kıpırdatmaya devam edin.

Ateş neden kötüdür? .. sorta .. Yangının olmasının bir nedeni vardır sıcak tutmak için zararlıdır. Dışarı çıkarsa, vücut üzerinde büyük bir şok yaratabilir (acil durumlar için daha fazla), ancak kişi yavaş yavaş ısınırken / soğurken daha rahat olur. Bu yüzden ateşten 3 inç uzakta oturmayın, onu hafif bir sıcaklık için kullanın, yanmak için değil

Ateş Kayaları ve Su şişeleri uzaklaşıyor yoğun ısıdan. Bu iki öğe yavaşça (oldukça hızlı su, ancak ateş kadar hızlı değil) ısısını serbest bırakır ve kişiyi sürekli daha rahat ettirir

Küçük kalmak sizi daha verimli bir ısıtıcı yapar , başka bir kişiyle sarılma ile aynıdır. Koltuk altları ve Kasık (ewwww) ellerinizi sıcak tutmak için iyi yerlerdir. Sadece temiz olduklarından emin ol;) yoksa çok arkadaşın olmayacak.

Diğer birçok nokta zaten listelenmiştir

#3
+14
whatsisname
2012-01-25 03:53:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Başkalarının da söylediği gibi, giysileriniz ve birçok katman önemlidir.

Ek olarak, giysilerinizin bileşimi önemlidir.

Soğukta pamuk giymeyin hava. "Pamuk öldürür", soğuk hava koşucuları arasında yaygın bir ifadedir.

Yalnızca yün veya yün gibi esnek sentetik kumaşlar giyin. Pamuğun yalıtım yeteneği ıslakken neredeyse sıfıra iner ve nemi emerek sizi ıslak tutar.

Yün ve sentetikler ıslakken bile yalıtım yeteneklerini korur ve ayrıca suyu uzaklaştırır. kuru kalmanızı sağlar.

#4
+11
Phil
2012-01-25 03:12:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Daha önce sıfırın altındaki havada kamp yapmamıştım ama buzullar üzerinde çalışarak birkaç saat geçirdim. Gerçekten yararlı bulduğum şeyler birçok katman oldu. Tipik olarak aşağıdakileri giyerim. Termal iç giyim, tişört, süveter, polar, kayak ceketi, yağmurluk & pantolon, sallopette ve su geçirmez pantolon. Kalın çoraplar ve düzgün çizmeler, şapka, boyunluk ve eldivenlerle birlikte. Birkaç çift eldiveni elimde buldum, çünkü ıslandıklarında sıcaklıklarını kaybediyorlar.

Uyumaya gelince, muhtemelen sıfırın altında kamp yaptım - yanımda kontrol etmem gereken bir termometre hiç olmadı. Hava yatağında yeterince iyi bir mumya çantası buldum (gerçekten soğuksa bir battaniyeye sarılı).

Akılda tutulması gereken diğer ipuçları, zeminin soğuk olması, hem altını hem de üstünü yalıtmaktır. Bir numara, rulo matın üstünde bir hava yatağı kullanmaktır. Çadır ne kadar küçükse, bir miktar sıcaklığı hapsedeceği için o kadar iyidir, belli ki daha küçük bir çadır nefesinizden büyük bir çadırdan daha çabuk ısınır. Lagerbaer ayrıca, benim yapmakta zorlandığım çok iyi noktalara değiniyor. :) Ayrıca bir fincan çorba gibi şeyler sizi ısıtmak için iyidir.

#5
+11
Shawn
2012-01-27 02:37:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Henüz gündeme gelmeyen bir başka nokta da sığınak. Bazen inşa edebileceğiniz bu tür barınaklara bir göz atın:

 • Quinzhee
 • Igloo
 • Hendek (Karda bir hendek kazın ve üzerini muşamba ile örtün. Ayrıca, daha soğuk havanın uyuduğunuz yer yerine oraya batmasına izin vermek için uyku hendeğinin içine başka bir hendek kazın.)

Ayrıca bir açıyla zemine köknar dalları dikerek de yalıtım ekleyebilirsiniz. Bu, dallara biraz pınar verir ve altınızda başka bir şilte olmasına benzer bir hava tabakası oluşturur.

Ah, ayrıca bir mum barınağınızı bir dereceye kadar ısıtmanıza yardımcı olabilir, ancak havanın kurutulmasında, özellikle çadırda, quinzhee'de veya eskimo evinde.

#6
+10
xpda
2012-01-25 03:27:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink
 1. Daha fazla yalıtım.
 2. İçeride kuru kalın. Terden kurtulacak bir şeyler giydiğinizden emin olun.
 3. Başınızı bir şapka ve mümkünse bir maske veya yünle örtün.
 4. Bol miktarda yemek yiyin.
 5. Durduğunuzda, muhtemelen bir şeyler yapmak, ateşin başında durmak veya uyku tulumunuza girmek isteyeceksiniz. Sıfırın altındaki havalarda soğumadan öylece durmak zordur.
#7
+8
Roddy
2012-05-09 14:21:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gece boyunca dışarıda kalıyorsanız, çadır kullanmak yerine kar çukuru kazmayı düşünün. Bir kar deliği, bir çadırdan çok daha sıcak olabilir ve önemli ölçüde daha iyi koruma sağlayabilir. Ve Andy Kirkpatrick 'in yazdığı gibi, uçup gidemezler.

#8
+8
Jake Wilder
2013-01-27 08:28:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dondurucu sıcaklıklarda ve sıfırın altında uyudum. Söyleyeceğim tek şey, çoğu uyku tulumunun sizi puanlarının yarısına kadar rahat ettirmeyeceği. İyi bir çanta alın, bir veya iki kalın battaniye ekleyin ve bolca kat giyin.

Başınızı ve yüzünüzü kapatmayı unutmayın. Birkaç gün önce -12F'de dışarıda uyudum ve -25F dereceli ticari bir çantanın içinde üçlü bir aşırı soğuk askeri çanta kullandım ve çoğunlukla rahattım.

Yapabileceğiniz fazladan her şey önerilir. Bir enkaz sığınağı inşa etmek, rüzgarı engellemek için hendek kazmak gibi.

#9
+6
george davis
2013-06-03 14:42:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zemin çarşafınıza katmanları koyun: karton (kuru tutun), balonlu naylon, hayatta kalma çantaları veya battaniyeler işe yarar. Bunlar, çadırın yere ısı kaybetmeyeceği anlamına gelir.

#10
+4
Blackbear
2014-01-08 00:55:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ayrıca, rüzgardan uzak durun ifadesini de eklemek istiyorum. Rüzgar, oluşturduğunuz her ısıyı emer ve güçlü bir çadırınız yoksa, dikişlerden soğuk hava akar. Bir keresinde bizi 40 mph'lik sabit bir rüzgarda koruyacak ağaçsız bir dağda kamp kuracak kadar aptaldık ve grubumuzun bir üyesi biz dağın tepesinden inmeden önce hipoterminin erken aşamalarındaydı.

Başka bir ipucu, yalnızca en soğuk grup üyeniz kadar sıcaksınız , bu nedenle donmakta olan biri varsa onu ısıtmaya odaklanın ve size doğru verdiklerinden emin olun durumlarına tepkiler. Hipotermi yaşayan insanlar genellikle ilk önce mantıksız davranmaya başlar.

#11
+4
stevemarvell
2014-01-14 06:47:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sıcak kalmanın iki bileşeni vardır ve bunların tümü genellikle termodinamiğin merkezindedir. Tek bir sıcaklıkta kalmak istiyorsunuz ve fizik sizin çevrenizin sıcaklığı olmanızı istiyor.

Vücudunuz,% 100 verimli bir şekilde izole edilmişse, daha çok ısınır, çünkü tüm vücut süreçlerinden ve devam eden kimyasal reaksiyonlardan, özellikle hareketten ısı üretir. Bu ısı enerjisinin kaynağı, vücudunuzda işlenen ve / veya depolanan besindir ve herhangi bir yakıt girmiyorsa, o zaman vücudunuzun kendisidir.

Aynı şekilde,% 0 izole edilmiş olsaydınız, sizinle dış dünya arasındaki sıcaklık farkıyla orantılı bir oranda soğurdunuz. Buna, ürettiğiniz ısı enerjisini eklersiniz ve sonuçta sıcaklıkta bir düşüş oranı elde edersiniz.

İkisinin arasında bir yerde, hız arasında bir denge oluşturmanıza olanak tanıyan bir yalıtım seviyesi vardır. ısı oluşumu ve kayıp oranı. Doğru sıcaklıkta kalmanın yolu budur.

Bu nedenle, bazı ipuçları şunlardır:

 • Aktivite durur durmaz daha sıcak sarın. Jenerasyonsuz bir ısıya yaklaşıyorsunuz, bu yüzden denge sağlayın.
 • Rüzgardan uzak durun: rüzgar, ısı kaybını artırır.
 • Kuru tutun: su, sizden uzakta, iyi bir ısı iletkenidir .
 • Merak etmeyin. Isınırsanız, terlememek ve ıslanmamak için ısı kaybınızı artırmak için giysilerinizi havalandırın (yukarıya bakın)
 • İyi beslenmeye devam edin, bu ısıyı dahili olarak üretmeye devam etmek için yakıta ihtiyacınız var.
 • Yatmadan önce yiyin. Sindirim ısı oluşturur ve bu ısıyı gecenin ortasında isteyeceksiniz.
 • Uyku tulumunuzu kirletmeyin. Kir, en iyi izolatörler olan lovelyair boşluklarını dolduracaktır. Üzülmeyin (yukarıya bakın)
#12
+3
user5380
2014-12-31 01:28:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu yanıtların bazılarının temel bilgileri vardır ve yeni gönderiler gereksizdir, diğerleri bazı şeyleri gözden kaçırır veya doğru değildir. KMart'tan bir mumya çantasıyla 0 ° 'de çok sıcaktım. İşin püf noktası, sahip olduğunuz teçhizatı nasıl kullanacağınızı bilmektir. İletimi önlemek için her zaman bir zemin katmanına sahip olun. Sıcak, sulu ve beslenerek yatın. Genel olarak bir çadırla uğraşmayın. Geceleri yoğunlaşmadan büyük ihtimalle üzerinize buz düşecektir. Bir acil durum battaniyesi WONDERS işe yarar. Kendinizi çantaya sarın. Mümkün olduğunca az maruz kalan cilt ve iyisin. Kıyafetler çok iyi örtüldü.

#13
+3
Michael Martinez
2015-01-03 01:01:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink
 • Şekerli yiyecekler yemekten kaçının, şekerin sindirimi çekirdeğinizi çabuk ısıtır ve daha sonra çekirdek sıcaklığınız hızla düşer.
 • Uyumadan hemen önce biraz peynir yiyin. Bu, şekerli yiyeceklerin sahip olduğu bir soruna sahip değildir.
 • Gün içinde periyodik olarak ılık sıvılar için.
 • Geceleri küçük bir ocağı hazır bulundurun ve ara sıra uyanın, biraz su ısıtın, sıcak suyu kantine / termosa koyun, biraz için ve sonra onunla uyku tulumunuzda uyuyun.
#14
+2
Francky_V
2016-12-09 08:09:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bunun iyi bir topluluk wiki'si olabileceğini düşünüyorum.

Belirtilmeyen birkaç şey (gözden kaçırmadıysam) özellikle uyumak için:

 • Su içtiğinizden emin olun. Kulağa aptalca geliyor çünkü soğuk ve dehidrasyon bir sorunmuş gibi hissetmiyorsunuz, ama gerçekten öyle (soğuk hava nefes alırken sizden nemi emer, soğuktur, bu yüzden potansiyel olarak soğuk su içmek gibi hissetmezsiniz, vb.). Bu yüzden bütün gün düzenli olarak iç. Kampa girdiğinde, içmeye devam et. Yatmadan önce 2 litre su yudumlamak istemezsiniz (çünkü hemen kalkmanız gerekecek), ancak uyumadan önce su içmelisiniz, aksi takdirde sıcak tutmakta zorlanacaksınız. .
 • Barınak - Çadır kamp yapıyorsanız, sitenizi kurmadan önce altına kar koyun. Rüzgarlı rüzgarları en aza indirmek için daha az rüzgarlı bir yer seçin ve / veya küçük kar duvarları yapın. Ayrıca (süper gezilen / korunan bir orman değilse) çadırınızın altına ladin / köknar dalları da koyabilirsiniz. Bir ağacın alt dallarını budamak, eğer herhangi bir ağaçta fazla yapmazsanız, aslında ağaç için o kadar da kötü değildir (aslında, daha uzun ağaçların alt dalları doğal olarak ölecek bir sonraki daldır). Bu size ek bir yalıtım katmanı sağlar, ayrıca eriyen karın çadırınızın altından nem sızmasını engeller (eğer benim gibiyseniz ve kışın 3 mevsim çadır kullanırsanız).
 • Yiyin - belirtildiği gibi iyi yiyin, ancak yağ / et tükettiğinizden de emin olun (sindirimi daha uzun sürer).
 • Yatmadan hemen önce suyu kaynatın. Giysilerinize sarın, iyice kapandığından emin olun (ucuz bir PET şişe değil, iyi bir nalgen tarzı kullanın) ve uyku tulumunuza koyun. ÇOK sıcak hissetmesini istemezsiniz (terleyeceksiniz), ancak gece boyunca size enerji verir.
 • Başınızı örtün. Gerçekten her şeyi şansa bırakıyor.
Genellikle topluluk wiki'sinden kaçınırız - genellikle SE'de kullanımdan kaldırılır.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...