Soru:
Bir çadırın üzerine düşen yağmur damlalarının can sıkıcı sesi nasıl azaltılır?
RoflcoptrException
2012-01-25 04:31:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kampa her gittiğimde ve yağmur yağmaya başladığında artık uyuyamıyorum çünkü çadırın üzerine düşen yağmur damlaları gerçekten yüksek ve sinir bozucu bir sese neden oluyor. Bu sesi önlemek veya en azından azaltmak için herhangi bir teknik veya araç var mı?

Awww adamım, bence çadırdaki yağmur sesi şimdiye kadarki en harika şeylerden biri :)
Kulağa basit gelebilir, ama - kulaklıklar?
@whatsisname en can sıkıcı şeydir, sarhoş komşular veya yakın hava alanları olabilir.
Sanırım bu alışılabilecek bir şey. Ancak değilse, kulak tıkaçları doğal çözümdür.
Çölde yürüyüş yapın.
Heh - İngiltere'de kamp yapmaya asla gelmeyin. Yağmur doğal durumdur :-)
Hadi, bu sesi duymak çok güzel uyuyabilir! Ayrıca yapacak daha iyi bir şey olmadığı için. Kayak öğretmenimiz bu güzel zamanı Almanca olarak adlandırdı: Kindermachenzeit :-))
Hadi dostum .... bu şimdiye kadarki en tatlı ses :)
Yağmur damlaları çadırıma düşmeye devam ediyor ... :-)
Yanınızdaki kişiyle aslında konuşamadığınız şiddetli bir yağmur fırtınasında uyumaya çalıştıktan sonra ne demek istediğinizi anlıyorum!
Beş yanıtlar:
#1
+12
Timothy Strimple
2012-01-25 04:40:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bana göre, başlangıçta yatıştırıcı olabilecek seslerden biri, ancak saatlerce duyduktan sonra sizi üzmeye başlıyor. kulak tıkaçlarını deneyebilirsiniz. Etrafımı duymaktan hoşlandığım için onları giymiyorum, ancak insanları genellikle mp3 çalarlarla kamp kurarken görüyorum, bu yüzden herkes çevrelerinin farkında olma ihtiyacı duymuyor!

Nerede olduğuma göre değişir - eğer bir kampın ortasındaysam, örneğin Dartmoor'un ortasına göre etrafımı dinlemeye daha az meyilliyimdir;)
Paranoyak olmalıyım. Şehirde bile bir mp3 çalar dinlerken sorun yaşıyorum.
Etrafımı duymamanın bir tehlikesi olduğunu hissedersem, kulak tıkaçları pencereden dışarı çıkar!
#2
+8
Seanland
2012-01-25 04:53:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Çadırımın üzerine genellikle bir muşamba koyarım. (ek bir muşamba, çoğu modern çadırla gelen değil). Genelde yağmurun sesini boğduğunu görüyorum. Kesinlikle duyacaksın ama yoğun değil. Ayrıca nispeten ucuzlar (15 $ + CDN).

... muşamba üzerinde yağmurun sesi çıkmaz mı?
@HartleyBrody Umm, evet? dediğim gibi?
Ahh evet, biraz özledim :) Plastik bir muşamba naylon yağmur sineğinden daha yüksek ses çıkaracakmış gibi hissediyorum. Ama sizin için işe yaradıysa, bu harika!
Bence anahtar, çadırının birkaç metre yukarısındaki muşambayı bağlamak. Bu, başka bir ses engeli yaratacak ve damlaların sesini çadırın kendisine çarpmalarına karşı önemli ölçüde azaltacaktır.
@HartleyBrody: D Beni yanlış anlamayın, eğer doğru şekilde kurulmazsa, tamamen daha yüksek sesle olabilir, genellikle brandamla çadırım arasında makul miktarda boşluk vardır, çünkü genellikle brandamın altında rahatça ayağa kalkabilirim.
@TimothyStrimple tam olarak yazdığım şey, teşekkür ederim :)
@TimothyStrimple Yani daha da iyi bir çözüm iki veya daha fazla tente kullanmak olur mu?
@Roflcoptr Çadırınız ve asılı muşamba arasındaki daha geniş bir mesafeden daha fazla yararlanacağınızı düşünüyorum. ;)
#3
+4
Shawn
2012-01-27 04:38:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bazen sadece çadırınızın yerini seçmek, aldığı yağmur miktarında büyük bir fark yaratabilir. Örneğin, onu kalın yaprakların altına veya rüzgar doğru yöndeyse bir uçurumun yakınına koyarak koruyabilirsiniz.

Yeşillik altındaki yapraklar sorunu uzatırdı - yapraklardan damlamalar yağmur durduktan sonra da devam ederdi.
Tek tek yağmur damlalarının düştüğü süre daha uzun olabilir, ancak yoğunluk genellikle önemli ölçüde daha az olabilir. Yani her şey neye katlanmak istediğinize bağlı.
#4
+4
wyocalboy
2012-01-29 00:02:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yağmurun düşüşünü "kırmak" için çadırın üzerine bir tür yeşillik atardım ... çadırınız ağırlığı taşıyacak kadar güçlü olduğu sürece!

Ana çadırınızın üzerine başka bir muşamba veya sineklik bağlarsanız ve bu üst katmana bazı dalları / yaprakları katlarsanız veya bağlarsanız daha da iyi olur.
#5
+1
mjrider
2012-01-28 23:42:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bazen doğanın sesine dayanamıyorsanız, dayanabileceğiniz bir mp3 çalar veya başka bir gürültü kaynağı işe yarayabilir.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...