Soru:
O iğrenç ısıran sinekler hakkında ne yapabilirim?
whatsisname
2012-01-25 05:17:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sivrisineklere ek olarak, birçoğumuz kuzey ormanlarında kampçıları ısıran uçsuz bucaksız sinek sürülerinin kurbanı olduk.

DEET ile kendimi öldürmeme rağmen caydırıcı görünmüyorlar ve özellikle ayaklarımı ve ayak bileklerimi ısır. Bu iğrenç sinekleri caydırmak için yapabileceğim bir şey var mı?

Amcam ve yürüyüş partneri, her gün bir kapsül kırmızı biber yutmanın her tür böceği onlardan uzak tutacağına yemin ediyor, ancak bu iddiayı destekleyen hiçbir bilimsel kanıt görmedim.
"northwoods" nerede?
Temelde kuzey Minnesota, Wisconsin ve Michigan ormanları. Northwoods burada tanımlanmıştır: https://en.wikipedia.org/wiki/Laurentian_Mixed_Forest_Province
Sekiz yanıtlar:
#1
+16
Rory Alsop
2012-01-25 05:30:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tanıdığım çoğu insan ( Kraliyet Deniz Piyadeleri dahil), ısıran böceklerin çoğunu püskürtmek için Avon'un Skin So Soft'a yemin ediyor - İskoçya'daki tatarcıklara karşı kesinlikle işe yarıyor.

Gerçekten öyle. DEET'e göre çevreye çok daha az zararlıdır ve cildinizi ekstra yumuşak bırakır :-)

Buradaki eski askeri, alayımızda Skin-so-Soft'u% 100 DEET'e sahip eski Muskol'a 2. sıraya, ve citronella'yı uzak 3. sıraya yerleştirdik.
@furtive - Skin So Soft'daki aktif bileşen citronella'dır. DEET daha iyi çalışıyor ancak korkunç şeylerdir ve gözlüklerde, kol saatlerinde vb. Plastiği aşındırır. Smidge veya Autan gibi icaridin içeren ürünlerden herhangi birini denediniz mi?
#2
+10
bmike
2012-02-01 03:22:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Fiziksel engeller, seçim yapma konusunda caydırıcı unsurdur. Sivrisinek ağına sahip iyi bir şapka, Kuzey Minnesota'nın sahip olması gereken bir şeydir. İkincisi, böceklere senden daha çekici gelen biriyle seyahat etmektir. Sizi ısıran böceklerden korumayı amaçlayan teknik yıpranma miktarı hayret vericidir ve herhangi bir uygun donanım, zaman geçireceğiniz bölgede neyin işe yaradığı konusunda size yardımcı olabilir.

#3
+7
Stereotypical
2012-02-02 21:49:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Birden fazla kez, DEET'i unuttuğumuz için, sadece çiğ sarımsakla ovuşturduk. Kokuyor ama çoğu hatayı kovuyor.

#4
+6
Aim Kai
2012-02-02 15:46:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yakın zamanda, Birleşik Krallık'taki Edinburgh Üniversitesi tarafından geliştirilen Smidge 'i kullanıyorum - üreticilerin iddia ettiği Midges, Ticks ve Mosquitos üzerinde çalışıyor. Bu soru için verdiğim yanıta benzer. Avon'un Cildi Çok Yumuşak gibi, cilde zarar vermez, benim gibi egzamadan muzdarip olanlar için harika.

Ve? Ne kadar iyi buldun?
#5
+5
furtive
2012-02-03 03:31:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir numara, onlardan kaçınmaktır. Mayıs, Haziran, Eylül ve Ekim aylarındaki daha soğuk hava gibi (en azından Kanada için) bir esinti sık sık böcekleri uzak tutmak için yeterlidir. Dağlara yapışarak ikisini birleştirin. İnce eldivenler gibi şapka, uzun kollu ve uzun pantolonların hepsi yardımcı olur (Helly Hansen, yazın giyilebilen harika bir ultra-ince eldiven markasıdır, ancak orta-gevşek örgü yün de işe yarar). Sivrisinek ağlı şapkalar ve böcek çubukları (çadırın içi için cibinlik) hepsi yardımcı oluyor.

#6
+5
Benzo
2012-04-06 01:58:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Badger Balm ile ilgili böceklerden korunma hakkında güzel şeyler duydum. Daha çok limon otu, sedir ve limon otu kullanan doğal bir iticidir. REI'den yaz bisikleti turlarında kullanmak için biraz aldım.

#7
+5
Benzo
2018-03-30 20:36:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Spokesman Review'daki bir makale, sinekleri ısırmak için en iyi çözümün, cilt ve dişleri tedavi etmek için Picaridin ile giysileri tedavi etmek için Permethrin kombinasyonu olduğunu iddia ediyor.

Sözde Picaridin, ısıran sineklere karşı DEET'ten daha etkilidir ve Permethrin, sivrisinek ve kene gibi giysilere inebilecek böceklere karşı ek bir koruma katmanı ekleyecektir.

Ayrıca, University of Maine Cooperative Extension'dan gelen bu Gönderi de Picaradin ve Permethrin'in sinekler için etkili olduğunu belirtiyor.

Ayrıca limon okaliptüs yağının ısıran sinekleri kovmadaki etkisine referanslar da gördüm, ancak süresi Sivrisineklere karşı daha az etkili.

#8
+4
Vorac
2012-06-01 14:59:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gündüz giyim , akşam ateş ve gece çadır . Çadır yerine böceklere karşı hamak ve uyku tulumu başına bir miktar vardır. Yine de denemedim.

Ayrıca, bu yaz edindiğim tecrübeye göre, büyük güneş gözlükleri (kar fırtınası için gözlüklere benzer) küçük sinek sürülerine karşı çok önemlidir . Yüze sıkıca oturmalı ve neredeyse gözleri kapatmalıdır.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...