Soru:
Avrupa'nın neresinde vahşi kamp yapmaya izin verilir?
RoflcoptrException
2012-01-25 04:08:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tüm Avrupa ülkelerini ve ücretsiz kampın durumunu listeleyen herhangi bir kaynak (web sitesi, kitap vb.) var mı?

Özellikle, hangi Avrupa ülkelerinde ne zaman para cezasına çarptırılmadığımı görmek istiyorum Çadırımı resmi bir kamp yerinin dışında bir yere koyuyorum.

Böyle bir liste bilmiyorum - ancak size bir avantaj sağlayabilecek bildiğim şey, İskoçya'da yasal ve İngiltere'de bu tür tek yasal yer Dartmoor'dur.
@berry120 - Birleşik Krallık'ta pek çok açık erişim alanı var - Peaks and the Lakes'de vahşi kamp kurdum. Bu alanlar, işletim sistemi haritalarında açıkça işaretlenmiştir.
Açık erişim, vahşi kamp yapmaya izin verildiği anlamına gelmez.
Bu, http://travel.stackexchange.com/q/1340/1820 seyahat sitesinde de gündeme geldi.
"Vahşi Kamp" ın ülkeye ve faaliyete bağlı olarak pek çok anlamı var gibi görünüyor. Bazıları için bu, karavanı bir gecede bir ana yolun kenarına park etmek anlamına gelir, ancak diğerleri için (ben dahil) en yakın yoldan, eve veya başka bir kişiden kilometrelerce uzakta, dağlarda vahşi doğada kamp yapmak anlamına gelir. Ve koyunlar para cezası vermez!
@Roddy - iyi bir nokta, SSS'ye eklemek için bir tane daha.
Sorunuzun cevabı değil ama… Avrupa ülkelerinin çoğunda, Türkiye ve Fas'ta pek sorun yaşamadan köy yollarının yanı sıra arabanın yanına çadır kurdum. Bunu yapan 200'den fazla gecenin 3'ünde gönderildik. Bir polis tarafından, iki kere avcılar tarafından. Birkaç kişinin geçtiği bir yer bulun, karanlığın çadırınızı kurmasını bekleyin.
Portekiz'de vahşi doğada kamp yapmak yasaktır. Bir arkadaşım vahşi doğada kamp yaptığım için çok para cezasına çarptırıldı. Bunu yapan tanıdığım diğer herkes, yetkililerden gizlice ve saklanmak zorunda. Portekiz'de vahşi doğada kamp yapabileceğiniz tek bir kamp var, bu kampın adı Covao da Ametade.
Burada, Avrupa'daki HER ülkenin vahşi kamp yasalarının bir listesini bulabilirsiniz. Bu yardımcı olmalı :) [Her Avrupa Ülkesinin vahşi kamp yasaları] (http://momgoescamping.com/wild-camping-laws-europe/)
22 yanıtlar:
#1
+53
berry120
2012-01-25 04:37:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Biraz kazı yaptıktan sonra, Avrupa'da bazılarını kapsayan (ilk düşündüğüm gibi kapsamlı değil!) bunu buldum.

Bazıları için (ve Muhtemelen buradaki çoğu insan) vahşi kamp, ​​bir çadırla ve yayan malzemelerle etrafta dolaşmak anlamına gelir; diğerleri için bu, bir karavanda bir yere araba sürmek ve park etmek anlamına gelebilir. Buradaki ilk türe atıfta bulunuyorum ve bu, size sorun yaratma olasılığı çok daha düşük olan türdür (özellikle sınırda olduğu ülkelerde.)

Herhangi bir ülkede, özellikle de daha çok gri alan, nereye gideceğinizi önceden biliyorsanız, o zaman arazi sahibini (varsa) hızlı bir şekilde arayarak sorun olup olmadığını kontrol edin size herhangi bir zarar vermeyecektir. Her zaman gerekli olmasa da, bulunduğunuz süre boyunca size yaklaşılmasından veya ayrılmanızın istenmesinden endişelenmemeniz için zihninizi dinlendirmenize yardımcı olabilir.

Her neyse, buradaki ülkelerin genel bir özeti bağlantı ve başka yerlerde:

 • Fransa (Yukarıdaki bağlantıya bakın) Yasal bir gri alan, ancak genellikle toprak sahiplerinin izniyle tolere edilir veya turistik yerlerden çok uzaktaysanız. Ateş yakmayın.
 • İngiltere ve Galler (Yukarıdaki bağlantıya bakın) Bazı istisnalar olsa da (Dartmoor en büyüğüdür.)
 • İskoçya (Yukarıdaki bağlantıya bakın) Hemen hemen her yerde hukuk.
 • İrlanda Daha kırsal yerlerde tolere edilir, ancak mümkünse önceden izin almanız akıllıca olabilir.
 • İspanya ve Portekiz Tahammül edildiğine inanıyorum, ancak yalnızca belirli yerlerde . Öncelikle emin olmak için toprak sahibiyle görüşmek en iyisi.
 • Almanya Bulabildiğim bağlantıların çoğu, bunun kesinlikle yasal olmadığını, ancak birçok kişinin bunu hiçbir sorunlar (tabii ki makul önlemleri almanızı sağlar.)
 • Hollanda Genel olarak izin verilmez. 'Kutup kampı' ( paalkamperen) olarak adlandırılan bir direğin yakınında buna izin verilen birkaç nokta vardır
 • İtalya ( Yukarıdaki bağlantıya bakın) Görünüşe göre hoş görülmüyor, aslında bulabildiğim çoğu kaynak birçok yerde açıkça yasaklandı diyor. Bunu söyledikten sonra, aynı bağlantı aynı zamanda etrafta birçok güzel yerde çok sayıda iyi kamp alanı olduğunu söylüyor, bu yüzden alternatifiniz bu olabilir. (Düzenleme: Bu gerçeklikten biraz daha sert olabilir, Tullochgorum'un aşağıdaki yorumuna bakın.)
 • Yunanistan (Yukarıdaki bağlantıya bakın) Yasa dışı, ancak kural Görünüşe göre, pek çok politikaya aykırı alanla birlikte, aşırı derecede görmezden geliniyor. Burada denerseniz risk size aittir.
 • Norveç Hemen hemen her yerde yasal. Dolaşım Hakkı.
 • İsveç Hemen hemen her yerde Hukuk. Dış Mekan Erişim Hakları.
 • Finlandiya Hemen hemen her yerde yasal. Özel arazide herkesin hakları ve davranış kuralları.
 • Bulgaristan (Yukarıdaki bağlantıya bakın) İlginç bir tane - I yasal olup olmadığını söyleyen herhangi bir kaynak bulamıyor, ancak yaz aylarında görünüşe göre yüzlerce hippi aile plajlara taşınıyor, orada vahşi kamp yapıyor ve genellikle iyi bir önlem için çıplaklar.
 • Estonya (Yukarıdaki bağlantıya bakın) Yaygın olarak tolere edilen ancak önceden arazi sahibinden izin alınması en iyisi yasal gri alan.
 • Arnavutluk Hukuki burada kamu arazisinde, ancak bazen çevresel nedenlerle sınırlıdır. Önce kontrol edin.
 • Avusturya Yetkili herhangi bir kaynak bulamıyorum. Genel fikir birliği, cesaretin kırıldığı, ancak mantıklı olduğunuz sürece bir sorun olmaması gerektiğidir.
 • Faroe Adaları İzin verilmiyor. Kamp yapmaya yalnızca belirlenmiş kamp alanlarında izin verilir.
Bu harika görünüyor ama ne yazık ki yaklaşık 45 ülkeden sadece 6'sını kapsıyor.
@roflcoptr Üzgünüm, beni bunun kapsamlı olduğuna inandıran şeyin ne olduğundan tam olarak emin değilim ... Yine de, sanırım bu bir başlangıç!
"yüzlerce hippi ailesi ... iyi önlem almak için soyunuyor" blahahahaha. Bu doğru, ancak çok yaygın değil ve "çadırımı kur" konusunda değil. Bulgaristan'da, rezervler hariç her yere çadırınızı kurabilirsiniz. Şehirlerin ve kasabaların çevresindeki vahşi doğada da çok sayıda şömine var.
Avusturya hakkında: genellikle "izin verilir". Ancak, doğa koruma alanlarının yanı sıra Viyana ve Tirol eyaletlerinde yasaklanmıştır.
Eklemek gerekirse, İtalya'da (en azından Blanc Dağı çevresinde) 2500 metrenin altında yasak. Kaynak: Col ile Elisabetta sığınağı arasındaki kabinde bulunan rehber.
İtalya'daki Valle D'Aosta'da (en güzel dağ bölgelerinden biri), 2500 metrenin üzerinde ve akşam 8'den 8'e kadar açık bir şekilde izin verilir.
Dartmoor'da kamp yapmanın yasal olduğu konusunda biraz şüpheliydim ama [hatalı olduğum ortaya çıktı] (http://www.dartmoor.co.uk/where-to-stay/dartmoor-camping/wild-camping-on-dartmoor )
İtalyan Alplerinde oldukça yoğun bir şekilde vahşi kamp kurdum. Kapalı tarlaların üzerinde ve ormandan uzakta olduğunuz sürece (anlaşılır bir şekilde ateş konusunda çok titriyorlar), hiç sorun yaşamadım. Sağduyu kuralları geçerlidir - geç başlayın, erken saldırın ve yoğun güzellikteki yerlerden uzak durun. Bir kulübenin yakınına atıyorsanız, veliye sormak kibarlıktır. Ben asla reddedilmedim. Ranger'ın aşağısında gizli kamp yaparak yakalandığım bir sefer çok arkadaş canlısıydı ve kibarca devam etmemi istedi. Ama hızlı bir görüşmeden sonra yumuşadı ve gece kalmama izin verdi.
To add for the Netherlands: There is a very limited availablity see for completely free campsites see https://www.logerenbijdeboswachter.nl/vrij-kamperen and there are 'nature' campsites available for a small fee https://www.logerenbijdeboswachter.nl/natuurkampeerterreinen
AilihrswoiCMT - I live on the edge of Dartmoor and the legal situation is a bit more complicated. Camping is allowed, but not everywhere. There is a definitive map here: http://www.dartmoor.gov.uk/visiting/vi-enjoyingdartmoor/camping/camping-map (drill down for details). In practice the application of the rules is quite liberal. If you use common-sense and practice Leave No Trace you won't run into any trouble. Just don't camp on the path up to Hound Tor...
Fransa'da alplerde / milli parklarda bulacağınız sığınaklar çok hoş görülüyor.
İspanya'da çadırınızı herhangi bir yere koymanıza izin verilmez. Milli park veya benzeri bir şey olmadığı sürece yüksek irtifa gibi çok az istisna vardır, nokta şu ki, bu istisnalar çok sık uygulanmaz.
Bütün bunlar açıkta bir yerde bir gece uykusu anlamına mı geliyor? yer? Çünkü çadırınızı paketinden çıkarmak, 6-7 saat uyumak, sonra tekrar paketleyip oradan ayrılmak, birkaç günlük kamp kurmaya kıyasla oldukça farklı.
Avusturya: yasal değil
Hırvatistan: yasal değil
Slovenya: yasal değil
Macaristan: yasal değil
İtalya: yasal değil
Almanya: yasal değil
Ben Avusturyalı ve yukarıdaki tüm ülkelerde hamaklarda uyudum. Hırvatistan'a sadece bir kez polis tarafından uyarı ile gönderildi. Ama sinsice uyuyorum
#2
+19
Thomas Jung
2012-01-25 12:57:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İsveç'te izin verilir. Adı Allemansrätten.

Aynı yasa Norveç'te de geçerlidir
Aynı yasa Finlandiya'da da mevcuttur (jokamiehenoikeus). Kelimenin tam anlamıyla İngilizceye çevrildiğinde "her erkeğin hakları" dır.
#3
+18
Aim Kai
2012-01-25 22:34:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Genel olarak İngiltere ve Galler'de, arazi sahibinden önceden izin alınmadan herhangi bir yerde vahşi kamp yapmak yasa dışıdır. Bazı İngiltere milli parkları diğerlerinden daha hoşgörülü olsa da !! Benim tecrübelerime göre, kesinlikle İngiliz ve Galler milli parklarında görünmediğiniz ve yangın çıkarmamak dahil hiçbir iz bırakmadığınız sürece buna müsaade edilir.

Daha fazla bilgi için milli parklar web sitesine bakın: http://www.nationalparks.gov.uk/visiting/camping.htm

@StephenPaulger'ın dediği gibi İskoçya'da (neyse ki) belirli koşullar altında farklıdır. Lütfen şu bağlantıya bakın:

http://www.outdooraccess-scotland.com/out-and-about/recreation-activities/wild-camping/

Fransa'da tatildeyken, bazı yerler vahşi kamp konusunda çok endişeli !! Dolayısıyla, Birleşik Krallık'ta olduğu gibi, muhtemelen en iyisi önce arazi sahibiyle görüşmektir.

İngiltere ve Galler ile ilgili bilgileriniz yanıltıcıdır. Çok fazla araziye sahip olmadıkları için Milli Parkların hoşgörüyle ilgisi yok. Sahip oldukları arsalar otoparklar, binalar vb. Olacaktır. İngiltere ve Galler'deki tüm araziler birisine aittir. Teknik olarak, toprak sahibinden kamp yapmak için izin almalısınız. Arazi sahibinin Milli Park olması olası değildir.
Sadece Aim Kai ve @Jim'nin burada söylediklerine deneyimlerimi eklemek için. Snowdonia ve Lake bölgesinin çoğu, tepe çiftçilerinin veya National Trust'ın bir birleşimine aittir. ** Ancak ** Milli Park otoritesi arazinin çoğunu (patikalar vb.) Yönetir, çiftçi park otoritesi adına iş yapabilir veya çalışmayabilir, bu nedenle Milli Parklarda sahiplik karmaşıktır. Kapalı alanlar genellikle münhasıran tek bir tarafa ait olacaktır. Tepenin yukarısında ve bozkırda, erişim vb. Konusunda birkaç taraf söz sahibi olacaktır ve bunlardan ** biri ** Milli Park Otoritesi olacaktır.
@Liam Vahşi kampa izinle ilgili soru. Kapalı alan meselesi konu dışıdır. Ulusal Parklar, Ulusal Güven gibi (OP ile ilgili değildir) birçok patika yoluna sahiptir. Kanunun lafzına uymayı seçerseniz, o zaman toprak sahibinden kamp yapma izni alınmalıdır. Bu bir çiftçi veya National Trust gibi bir kurum olabilir - ancak çok az araziye sahip oldukları için neredeyse her zaman Milli Park olmayacaktır. Lake District NP içinde en büyük arazi sahibi National Trust'tır. Bu durumda, National Trust'tan veya kiracı çiftçiden izin alınacaktır.
#4
+17
Tomas
2012-01-27 22:24:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu saf bir teori, eğer izin istiyorsan ... kuralların ve yasaların 3 arabayı park eden, 5 büyük çadır yapan, çok gürültü yapan ve çok şey terk eden insanlar için yapıldığını anlamalısın. rubish. Pratik olarak, dışarıda iyi bir insansanız, sessizseniz ve arkanızda hiç çöp bırakmıyorsanız ve bir gece sadece bir yerde uyku tulumuyla ya da yağmur yağdığında / soğuk olduğunda küçük bir çadırla uyumaya ihtiyacınız varsa, o zaman bence bu değil gerçek bir "kamp" ve neredeyse hiçbir yerde sorun değil. Normalde bunu Avusturya gibi ülkelerde bile sorunsuz yapıyorum (bir kez "Kampieren verboten" tabelasının altında uyuduğumuzda, İngilizce'de "Kamp yapmak yasaktır" anlamına gelir :-))

Öyleyse, yapma ' Arazi sahiplerini çok kışkırtmayın, çadırınızı gizli bir yere kurun ve hava karardıktan sonra oradan hemen sabah çıkın. İnsanlar hakkınızda ne kadar az şey bilirse, güvenliğiniz için o kadar iyidir. Bazen arazi sahipleri sizi fark ediyor ve çok arkadaş canlısı oluyorlar, özellikle İspanya ve hatta Avusturya gibi ülkelerde :) Bu uygulamadan yıllar sonra hiç sorun yaşamadım.

Bu şekilde çok fazla uyumayın şehirler, tehlikeli. Soyulabilirsin. Site ne kadar terk edilmiş / açık havada ise, sizin için o kadar güvenlidir.

#5
+14
Stephen Paulger
2012-01-25 16:20:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İskoçya'da, şartlarla izin verilir.

İskoçya'da vahşi kamp yapma

Bildiğim bir kısıtlama, kamp yapma Loch Lomond'un doğu kıyısında izin verilmez. Av sezonunda da büyük olasılıkla kısıtlamalar olacaktır, avcılık faaliyetleri hakkında bilgi edinebileceğiniz telefon hatları vardır.

Cevabınızı genişletebilir misiniz? Bazı koşulları ve belki daha fazla bilgiye bağlantı ekleyin.
AilivjlmtnCMT - the answer pretty much covers it - Scotland has some of the most liberal land-access rights in the world. You can basically camp on any unenclosed land unless it's temporarily closed for stalking during August-October. There's a stalking hotline here: http://www.outdooraccess-scotland.com/Practical-guide/Public/heading-for-the-scottish-hills. Apart from that, you're simply expected to follow the Leave No Trace rules so as not to spoil the experience for others.
Son cümle için HillPhones'a bir bağlantı önerirdim, ancak bu iğrenç bir "* Senaryomuzu çalıştırmadıkça bunu okumanıza izin vermeyeceğiz *" mesajının arkasına gizlenmiş görünüyor. `:-(`
#6
+11
ugis
2014-06-14 00:27:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Letonya, Litvanya, Estonya, Polonya'da Ormanın hemen her yerinde ve şehir sularının yakınında kamp yapabilirsiniz. Letonya orman ülkesidir ve hemen hemen her yerde kamp yapabilirsiniz. Kısıtlama yoktur. Arazi sahibi buna izin vermek istemiyorsa, bir işaret koymalıdır. Yalnızca milli parklarda kısıtlamalar vardır. Milli parklarda sadece belirli yerlerde izin verilir, ancak yine de ücretsizdir. Estonya'da benzerdir. Doğa rezervleri dışında hemen hemen her yerde kamp yapabilirsiniz. Bir arazi sahibi sizi istemiyorsa, bunu belirten bir işaret koymalıdır. Evlere yakın yerlerden kaçınmaya çalışın.

Merhaba ugiler ve The Great Outdoors'a hoş geldiniz! Faydalı cevabınızı eklediğiniz için teşekkür ederiz. İyileştirmek istiyorsanız, bazı kaynakları dahil etmeniz harika olur.
@ugis: Bana göre cevabı iyileştirecek birkaç düzenleme önerdim.
#7
+10
Jannik
2014-11-07 17:36:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Danimarka'da genellikle yasa dışıdır. Tüm kumsallarda uyuyabilirsiniz, ancak plajlarda çadır kurmanıza izin verilmiyor. Bazı eyalet ormanlarında istediğiniz yerde kamp yapabilirsiniz.

Ülke çapında 1.000'den fazla ilkel kamp alanı dağılmış durumda. Çoğu ücretsizdir - bazıları 1-3 euro pr. gece. Sadece bir çim olabilirler, ancak bazılarının barınakları, yakacak odunları ve su ve tuvalete erişimi vardır. Bu kamp alanları yalnızca yürüyen ve bisiklet kullanıcıları içindir, bu nedenle araba veya motosikletle seyahat ediyorsanız bunları kullanamazsınız.

Kamp alanlarının ve ormanların konumlarını şurada görebilirsiniz: http: //udinaturen.dk/?searchid=7653dbbf-b087-4c30-9edc-2517a02fd28e

#8
+8
Charles
2016-08-04 14:53:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Fransa hakkında bazı ekstra bilgiler .

Genel olarak, Fransa'da aksi belirtilmedikçe vahşi kamp yapmak yasaktır. Diğer herhangi bir ülke gibi, Fransa'da da "bivouac" (çadırınızı 19: 00'dan sonra kurmak ve sabah 8'den önce paketlemek) izin verilen bir dizi bölgesel ve ulusal doğal park vardır. Yönetmelikler her parka özeldir ve parka girmeden önce onu tanımanız ve orada kamp yapmayı planlamanız gerekir.

Bir parkın düzenlemesi de faktörlere bağlı olabilir:

 • yılın zamanı. örneğin, bazı parklar buna yalnızca yaz aylarında izin verir.
 • konum park içinde . Bazı parklar genel olarak vahşi kamp yapmaya izin verir, ancak belirli nedenlerden (yüksek doğal afetler, su kirliliği riskleri, vb.) Nedeniyle belirli yerlerde izin vermez. Yabani kamp yapmanın özellikle yasak olduğu alanlar, söz konusu alanlara erişim sağlayan yolların kenarlarında işaretlerle işaretlenmiştir. Bu işaretler büyük olasılıkla yalnızca Fransızca yazılacaktır. Bir bakıma, doğal parklarda kamp yapmak zaten Fransız yasaları kapsamında bir istisna olduğundan bunlar "istisnalar dahilindeki istisnalardır".
 • geçici risk (örneğin, büyük bir orman yangını devam ediyorsa).

Kamp ateşine izin veren veya gündüz vakti çadırınızı aynı yerde bırakan doğal parkları hiç görmedim. Var olabilir ama bundan cidden şüpheliyim. Vahşi doğada aptal ve hafif kamp ateşleri olmayın; bir soba ve benzin bidonu getirin.

Bu web sayfasında biraz aşağı kaydırırsanız, söz konusu parkları ve şu anki parkları içeren bir Fransa haritası bulacaksınız. düzenleme . Üzgünüm, her şey Fransızca. Bazı şeyler Google çeviri aracılığıyla hâlâ şifreli ise, bana sormaktan çekinmeyin.

Diğer Avrupa ülkeleri gibi, Fransa'nın da çoğunlukla dağlık bölgelerde bir dizi ücretsiz, korunmasız sığınağa sahip olduğunu belirtmek gerekir. Bu barınakların çoğu, ısıtmak için bir ocağı olan küçük bir odadan ve çatının hemen altında uyuyabileceğiniz ikinci bir "zeminden" oluşmaktadır. Bu barınaklar oldukça rustikdir ve çoğunlukla gönüllüler temelinde, örneğin yerel halk veya dağ kulüpleri tarafından bakımı yapılmaktadır. Soba ile kullanmak için orada odun bulmayı bekleyebilirsiniz. Açıkçası, yaygın uygulama, kullandığınız kadar odunu sığınağa geri getirmektir. Bu tür barınaklar, IGN haritalarında "boş kırmızı ev" piktografıyla işaretlenmiştir (bunlar Fransa'daki referans haritalar). Bu web sitesinde, çoğu barınak hakkında az ya da çok güncellenmiş bilgiler bulabilirsiniz, örneğin tahrip edilmişse, su girişi, soba, odun vb. Bir kez daha, hepsi Fransızca.

Çoğu kişinin söylediği gibi, yeterince ayrıksanız, yasadışı alanlarda kamp yaparken bile yakalanmayacaksınız. Bununla birlikte, yazarın sorusu özellikle nerede yasal olduğu hakkında sordu. Açıkçası, sahibinin onayını alırsanız özel arazide kamp yapmak sorun değil.

Son bir anekdot: Gençlik yıllarımda, vahşi kamp yapmanın kesinlikle yasak olduğu Korsika'da birkaç gün yürüyüşe çıktım. Kişi başına 5 € ödediğiniz sürece çadırınızı korunan barınakların yakınına kurmanıza izin verildi. Yolculuğun sonunda paramız yoktu ve bu ücreti ödeyemiyorduk (evet, o zamanlar oldukça aptaldık). Adil oynadık ve paramızın yetmeyeceğini söyleyerek gardiyanlara gittik. Barınaklara yakın kaldığımız sürece, hepsi bu konuda iyiydi. Yasak bölgelerde vahşi kampta bulunursak, bize ağır ceza verecekleri konusunda bizi uyarmada ısrar ettiler. Aslında bunu başka bir grup insana yaptılar. Hikayenin ahlaki: Adil davranın ve korumaların asıl endişesinin parkın korunması olduğunu unutmayın.

#9
+7
Akabelle
2014-07-01 15:32:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Romanya: Burada bazı deneyimlerim var ve bir çitle çevrili arazi değilse, ne kadar gevşek veya terk edilmiş görünse de (Romanya'da kimin hangi yamaya sahip olduğunu asla bilemezsiniz) vahşi kamp yapmaya izin verildiğini söyleyebilirim. arazi, ancak çoğunlukla güvenli ve güzel). Vahşi kamp yapmak için pek çok iyi yer var, özellikle de sorumsuz şehir insanlarının bir sonucu olarak, burada ve orada bir miktar çöp olma eğiliminde olan ana turist parkurlarından biraz uzaklaşırsanız.

Merhaba Akabelle, The Great Outdoors'a hoş geldiniz! Faydalı cevabınız için teşekkürler - varsa bazı resmi kaynaklar ekleyerek cevabınızı iyileştirebilirsiniz.
Üzgünüm @Paul, bakmama rağmen maalesef şu ana kadar resmi kaynak bulamadım. Kamping Romanya'da, sadece kesinlikle yasak olduğu birkaç yerde (örneğin belirli bir milli parkın idaresi tarafından) gerçekten düzenlenmemiştir. Burada kamp yapmak hala biraz içgüdüsel, tam olarak düzenlenmemiş.
#10
+7
Theo.K
2016-06-06 18:04:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yunanistan için ek:

Uzun yıllar Yunanistan'da çılgın bir kampçıyım. Yerlilerle veya polisle hiçbir zaman sorunum yok .. Tamam, genel olarak dikkatliyim ama aynı zamanda şanslıyım. :) Evet, yasadışı ve nereye gideceğinizi bilmelisiniz. En iyisi yerlilere veya orada bulacağınız diğer kampçılara sormaktır. Genel bir kural olarak, gün batımından sonra çadırı kurmakta sorun yaşamazsınız. Yerden emin değilseniz ve nispeten küçük bir çadırınız varsa, o zaman en güvenli olanı onu gün geçtikçe düzleştirmektir. Piknik yaptığınız için kimse size para cezası vermeyecek .. Ayrıca sahilde ya da çadırdan uzakta bir yerdeyseniz para cezası vermek de biraz zor. Tüm bunlar elbette yerden yere değişiyor.

Aşağıda akla gelen birkaç yeri listeleyeceğim:

Samothraki: Son derece güzel ada. Ormanda ve doğal küvet ve şelalelerin yakınında rahatlıkla kamp yapabilirsiniz. Ayrıca güzel ve gerçekten ucuz bir hükümet "vahşi yaşam" kamp alanı var.

Diğer adalar: Skopelos, Limnos (maalesef o kadar yeşil değil), Lesvos: her gece farklı bir yerde kamp yapmak şiddetle tavsiye edilir . Bu oldukça büyük adada görülecek çok şey var. Girit de şiddetle tavsiye ediliyor.

Halkidiki: Ana karası ve 3 yarımadayla ayrılmış. Güneyi (dediğimiz gibi 1. en turistik ve ağırlıklı olarak otel, kulüp ve gece hayatı. Orta yarımadada Kavourotrypes (ne yazık ki son yıllarda çok fazla insan), Kriaritsi, Kalamitsi gibi yerler var.Bu rotada gidiyorsanız sayısız sessiz ve güzel yerler de bulabilirsiniz. kamp yapmak.Kuzey yarımadası daha vahşi ama daha az güzel değil.Olimpiada çevresinde ve yarımadanın kenarlarına doğru çok sayıda plaj var.Ayrıca Olympiada'nın yukarısındaki dağ yoluna gitmenizi tavsiye ederim. Orman uçsuz bucaksız, çılgınca güzel ve dolu veya doğal çeşmeler.

Köylerden ve yoldan uzak olduğunuz sürece çevrenizdeki insanlara ve doğaya saygı duyun, birçok yerde ve adada iyi olacağınızı düşünüyorum.

#11
+7
DaveJ
2016-05-26 13:49:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İngiltere'de vahşi kamp konusunda bulduğum oldukça iyi bir rehber var: Vahşi Kamp.

Genel olarak, basitçe beklediğinizden daha fazla Saygı gösterirseniz yasaları okursanız.

 • İskoçya'da yasa Birleşik Krallık'ın geri kalanından farklıdır. Genel olarak, (mantıklı) bir davranış kuralına uyarsanız, kapatılmamış arazilerin çoğunda kamp kurmanıza izin verilir. Loch Lomond ve Trossachs çevresinde bazı istisnalar vardır.
 • İngiltere ve Galler'de, Dartmoor hariç, yasa, sahibinin izni olmadan hiçbir hak olmadığını söylüyor.
 • Uygulamada, vahşi kamp kurallarına uyduğunuz ve davrandığınız sürece, genellikle iyi olacaksınız. Ama sorulursa devam etmen gerekiyor.
 • Göller ve Snowdonia'da yüksekte, iyi olmalısın.
 • Peak District ve Yorkshire Dales and Moors o kadar kolay değil, kuru bozkırda yangın riski nedeniyle.
 • Tek gecelik mola yerleri için Exmoor'da ikiye katlanmak tolere edilir.
 • Brecon Beacons'da iki konuma resmi olarak izin verilir - Mellte ve Llech Llia.
Welcome to the great outdoors AilikkfvtbCMT - can you please add in some of the main points of the link provided in case it goes down for any reason? Link only answer aren't advised.
#12
+7
Borek
2014-06-30 00:55:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ulusal parklar dışında Çek ve Slovak Cumhuriyetlerinde hemen hemen her yerde kamp yapmak yasaldır. Ormandan 50 m'den daha yakın bir yerde kamp ateşi yakmanıza izin verilmiyor. Küçük bir para cezasına çarptırılma riski olsa da.

#13
+7
Stefano Borini
2012-01-25 05:49:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İtalya'da kamp yapmayı düşünmeyin . Çoğu şehirde yasadışıdır ve daha da önemlisi son derece tehlikelidir. Bölgeye bağlı olarak, bir çamur seliyle soyulabilir, tecavüze uğrayabilir, bıçaklanabilir veya aniden su basmış olabilirsiniz.

bu gerçekten benim deneyimimi kapsamıyor. referansın var mı
@Roflcoptr: Referans, ülkemi tanıdığımdır. Çoğu komün, kontrolsüz çingenelerin kamp yapmasını ve / veya genel olarak Kamp Arabalarını (şehirler için büyük bir acı olan) daha fazlasını önlemek için yasal bir nedene sahip olmak istedikleri için vahşi kampları yasaklamaktadır. Tehlike söz konusu olduğunda, saldırıya uğrayan ve soyulan vahşi kamp yapan insanları duymak alışılmadık bir durum değildir. Bazı bölgelerde, özellikle kuzeyde ani seller meydana gelebilir. Birkaç yıl önce, kendimi kamp kurduğum bir yerde (bir aptal gibi) insanları (çoğunlukla izci izciler) öldürdük. Yıllar önce yaşanan haberlere referans bulmak benim için zor, ama hepsi bu.
* "İtalya'da vahşi kamp yapmayın. Çoğu şehirde yasadışıdır" *, yeryüzünde kim şehirlerde kamp kurar ki? Açık hava hakkında konuşuyoruz.
@Tomas: şehirleri, aynı zamanda kırsal alana da uzanan komünün tüm topraklarını içerir.
@StefanoBorini, tamam. İngilizce'de, AFAIK, şehir yalnızca şehrin kendisi anlamına gelir, bu nedenle muhtemelen * komün * veya * belediye * kullanılmalıdır. Muhtemelen [English Language and Usage] için soru (http://english.stackexchange.com/) :-)
@Tomas: Şehrin sınırları vardır, ancak şehrin kanunları tüm komünün toprakları için geçerlidir. Bazı durumlarda, İngilizce'de "iller" olarak adlandırıldığını düşündüğüm "il" de var. Sonra bölgeler (toplamda 20). Kampçılıkla ilgili bu yasaların çoğu şehir yasalarıdır. Kampçılıkla ilgili eyalet ve bölge düzeyinde yasalar var mı bilmiyorum ama şehrimdeki ve yakın çevremdeki yasaları biliyorum ve kesinlikle yasak. Ayrıca şehir sınırları girişinde açıkça belirtildiği için oldukça belirgindir.
Ayrıca otelinize yürürken soyulabilir / tecavüze uğrayabilir / öldürülebilirsiniz. İtalya'da bir çadırla vahşi kamp kurdum, çoğu zaman yollardan veya kasabalardan çok da uzakta değil, herhangi bir açıklama yapmadan. Risklerin sınırlı ve Avrupa'nın geri kalanıyla aynı olduğunu düşünüyorum.
I've wild-camped extensively in the Italian Alps. Just be considerate and use your common sense. Never had a bad experience, and everyone has gone out of their way to be friendly.
* Bu yanıtı ciddiye almam. * Muhtemelen asla vahşi kamp yapmamış ve şeylerden çok korkan biri tarafından yazılmıştır. İspanya'da benzer insanlarla tanıştım, onlara yol tarifi sorduğumda "Ama yürümek mi istiyorsun? 10 kilometre!" Dediler. Pek çok insan, kendi arka bahçelerinde bile böyle maceralar konusunda fazlasıyla kararlıdır, bu yüzden bunun gibi herhangi bir "tavsiye" bir tutam tuzla alınmalıdır :-)
@Tomas veya belki de 20 yıldan fazla orada yaşadığı için İtalya'yı tanıyan biri?
#14
+7
Vladimir
2013-05-01 02:57:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sırbistan'da yasaldır ve her yerde ücretsizdir.

#15
+7
Jeredepp
2013-04-23 22:10:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yalnızca İsviçre için cevap verebilirim. "Vahşi kamp" yasaldır ve çoğu alan Çiftçilere aittir ve bu her zaman sorulabilir ve bunların çoğu çadırınızı kurmanıza izin verir.

Daha fazla bilgi için bkz. aşağıdaki bağlantılar (Almanca / Fransızca):

Campieren & Biwakieren

Biwakieren Verbotsliste

Bu doğru değil. Vahşi kamp genellikle * İsviçre'de * yasaldır *, ancak * birçok kanton ve belediyenin özel düzenlemeleri vardır. Hatta bazıları doğrudan vahşi kamp yapmayı yasaklıyor. Başlamak için bir kaynak http://www.alternatives-wandern.ch/biwak/biwakverbote.htm'dir (Almanca olsa da).
AilizqdbvfCMT thanks for the clarification! I thought biwakieren is mereley an emergency measure http://www.sac-cas.ch/umwelt/naturvertraeglicher-bergsport/campieren-biwakieren.html
#16
+6
dimcookies
2014-08-14 18:59:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yunanistan 'da vahşi kamp yapmak genellikle yasa dışıdır. Kamp yaptığınız yer ne kadar ünlü / iyi biliniyorsa, polisi ziyaret etme olasılığı o kadar yüksektir. Kontroller daha çok yaz aylarında adalarda ve genel olarak turistik yerlerin yakınında yapılır. Öte yandan, ekonomilerini ve teşvik edildiği diğer yerleri (ör. Tilos) desteklediği için sessizce vahşi kamp yapmaya izin verilen bazı yerler var, ancak bunlar kuralın istisnalarıdır. Dağlarda kamp yapmaya da izin verilmez, ancak özellikle bir sığınağın yakınında kamp yapmaya karar verirseniz, orada fazla sorun bulamazsınız. Tabii ormanda ve özellikle milli parklarda kamp ateşi yakmanıza izin verilmiyor.

#17
+6
Col
2013-05-19 14:40:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Küçük minibüs veya büyük araba mpv ile kamp yapmak, İspanya'da, plaj park alanları ve plajda, özellikle de Castel de Ferro bölgesinde, Almeria sahil şeridinde sorunsuz bir gecede kamp yapmak, birkaç karavan ve ayrıca yerel olta balıkçılığı yapan balıkçılar ile karşılaşıyorsunuz şemsiyeli çadırlar ve benzerleri.

Fransa - Her yere park edilmiş AMA sağduyulu! Merkez otopark, arka şerit veya çimenli park alanları gibi köylerdeki yerler, bazıları küçük kasabalarda belirlenmiş alanlara sahiptir, ayrıca yerlerde yolun çok dışında olan yatma yerleri de vardır, ana yol üzerindeki yatma yerleri birçok kişi tarafından kullanılır ve bazıları tuvaletlerim var, ya başkalarının olduğu yerlere ya da güvenlik için tamamen görüş alanı dışında park etmenin her zaman farkındayım, sadece bir kez taşındım, ertesi gün büyük bir boules turnuvası vardı, reklamları fark etmeliydim, bu yüzden her zaman kontrol et !!! Sabah bir otomobil bagaj satışının ortasında sonuçlanabilir, bu yapıldı!

Gerçekten sağduyu ve saygı kullanın.

#18
+6
glenneroo
2012-02-01 20:07:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sanırım buna "Dolaşma özgürlüğü" de deniyor. Avrupa'da nelere izin verildiği ve nelere izin verilmediğine ilişkin ayrıntılı bilgilerin bulunduğu ülkelerin listesi: Dolaşım özgürlüğü.

Maalesef aynı şey değil - dolaşma özgürlüğü ille de vahşi kampa özgürlük anlamına gelmiyor. Örneğin Birleşik Krallık'ta dolaşım özgürlüğü çoğu kırsal bölge için geçerlidir, ancak vahşi kamp yapmaya izin verilen çok az alan vardır.
#19
+5
user5329
2014-12-17 17:32:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yine İsviçre:

tüm tarım arazileri ve orman alanları, size izin vermesi gereken birine aittir.

Ancak, asla rahatsız etmiyorum, ancak kesinlikle hayır / düşük etki uyguluyorum teknikler: Kamp yapıp uyuyacağım yerde değil, sadece belirlenmiş rekreasyon alanlarında yemek pişirme; "gizli kampta" kamp kurup uyuyun, gece düştüğünde gizlice içeri girin, sabah kimse orada olduğunuzu fark etmeden önce kaybolur. Alp çayırlarının yukarısında ve hatta otlaklarda henüz stok yoksa veya hiç stok yoksa, bivouacking iz bırakmazsanız kabul edilir (çöp!)

Daha büyük bir grup veya daha uzun süreli bir konaklama her zaman arazi sahiplerinin izni için gitmelidir.

#20
+5
Steve
2016-05-24 19:22:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İtalya'da Como Gölü, Sardinya, Norveç civarında, Birleşik Krallık'ın her yerinde ve çift anayolun merkezi rezervasyonunda Nice havaalanının dışındaki patlama da dahil olmak üzere Fransa'nın her yerinde kamp yaptım. 15 yıldır hiç sorun yaşamadım.

Herkesin söylediği gibi ihtiyatlı olun. Geç kamp yapın, erken çıkın, gürültüyü minimuma indirin, yangın yok. Temelde kendinizi sitenin dışında tutun ve iyi olacaksınız.

Sonuçta, biri uzak bir noktada dolaşırsa, gecenin ortasında ya kaybolur ya da kaçık olur! Ve senin için de aynı şeyi düşünecekler.

Those walking around in a remote spot in the night aren't just lost or nuts. The only time I've encountered such people while wild camping, they were poachers.
#21
+3
Lisur
2017-04-21 11:58:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hırvatistan: Genel olarak, herhangi bir yerde kamp yapmak yasaktır (milli parklarda kesinlikle yasaktır). Toprak sahibi size izin verse bile. Kamp yapmaya yalnızca bu işletme için izin verilen kamplarda izin verilir.

Ancak yasalar, yerel yetkililerin belirli etkinlikler sırasında bazı bölgelerde kamp yapmaya izin verebileceğini söylüyor.

Vahşi yapmayı planlıyorsanız Hırvatistan'da turistik bölgelerin dışında kamp yapmak, çevrenize herhangi bir zarar vermediğiniz sürece, ASLA size para cezası vermeye çalışmayacaktır. Çoğu durumda, yardıma ihtiyacınız olup olmadığını bile sorarlar ...

#22
+1
Fuca26
2018-07-25 01:19:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Italy”

İtalya'daki vahşi kampçılık aslında doğrudan düzenlenmemiştir (bağlantı yalnızca İtalyanca, maalesef). Genelde kamp yapmak yasak değilse yasaldır; Kampçılıkla ilgili kanunlar genellikle yerel yönetimler (örneğin bölge, ülke, kasaba) tarafından görüşülür. Özel hukuk çalışmalarımdan muğlak bir şekilde medeni kanunun (ve dolayısıyla bir ulusal kanunlar topluluğu) çiftlik tarlalarında kamp kurmanın mümkün olduğunu hatırlıyorum - eğer mahsule zarar vermezseniz ve hatta kuruluşun izni olmadan alan sahibi, ancak şu anda bu dava için geçerli olan referans yasasını hatırlamıyorum.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...