Soru:
İyi, kaliteli yürüyüş botlarında neye ihtiyacım var?
Justin Self
2012-01-25 04:17:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Her yürüyüşe çıktığımızda normal tenis ayakkabıları kullandığımız için eşim ve ben birkaç yürüyüş botu alacağız.

Ararken aklıma getirmem gerekenler nelerdir? iyi bir kaliteli yürüyüş ayakkabısı seti (malzeme, tür vb.)?

Genellikle ılıman doğa yürüyüşlerine çıkıyoruz, bu nedenle korkunç soğuğa karşı koruyan bir şeye ihtiyacımız yok. Ayrıca nehirler boyunca yürüyoruz ve bazen ıslanıyoruz.

üç yanıtlar:
#1
+16
david a.
2012-01-25 05:33:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink
  • Doğru boyut . Bu apaçık gelebilir, ancak aynı zamanda genişliği ve yüksekliğini de göz önünde bulundurun. Her marka biraz farklıdır, bu yüzden gerçekten uygun olanı bulmadan önce birçok markayı denemeniz gerekir. Tüm gün süren geziler için, normal ofis ayakkabılarınızdan bir beden daha büyük botlar alın.
  • Vibram taban
  • Bakımı düzgün yapıldığında, deri saya kumaş / süetten çok daha fazla su geçirmez ve dayanıklıdır. Ne yazık ki aynı zamanda daha ağırdır.
  • Ne kadar az dikiş o kadar iyidir. Çok sayıda dikiş, delik vb. Olan botlar genellikle su geçirmez değildir :)
  • Gore-Tex iç kısmı büyük bir artıdır. Özellikle yağmurlu havalarda, ayakkabıların bir gecede tamamen kurumadığı, birkaç günlük yürüyüşler için.
Neden Vibram taban? Bu sadece bir marka adı. Bunların özellikle diğer markalardan daha iyi olduğunu görmüyorum
Elbette başka iyi markalar da var. Ancak, deneyimlerime dayanarak hala Vibram'ın güvenli bir bahis olduğunu söyleyebilirim. Özellikle kaygan yüzeylerde iyi işliyor buldum.
Bilginize: Benim vibram anlayışıma göre çoğu üretici tabanlarını kullanır çünkü bunu sadece taban yapan bir şirkete yaptırmak daha ucuzdur, makinelere sahiptirler, bu yüzden onu satın almak zorunda kalmayız. Kendi tabanlarını yapan bir çizme üreticisine kıyasla özel bir şey yaptıklarına inanmıyorum, sadece dış kaynak kullanmak daha uygun maliyetli.
#2
+13
Janis Peisenieks
2012-01-25 04:38:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu alandaki deneyimim oldukça sınırlı, ancak aradığım şey bu:

  • Hafif - Yürüyüş botları olabildiğince hafif olmalıdır. Bir ton taşırken etrafta dolaşmanın berbat olduğunu söylediğimde bana inanın.
  • Uygun bir taban - ve doğrusu, çok sert veya çok yumuşak olmayan bir tabanı kastediyorum. Çok sert, kaygan yüzeylerde çok az çekiş gücü sağlar veya hiç sağlamaz ve çok yumuşak yüzeyler çabucak aşınır.
  • Suya dayanıklı - 'den bahsetmek zor olurdu su geçirmez , ancak yürüyüş botları kesinlikle suya dayanıklı olmalıdır. Hızlı bir kayma, ayaklarınızı tamamen ıslatmamalıdır.

Bir yan not olarak, uzun bir yürüyüşten önce bu botları giyin. Ve eğer çok az zamanınız varsa, bu makalede belirtildiği gibi yanınızda koli bandı taşıyın.

Çok sıcak ancak kuru bir yerde yaşıyorsanız, suya dayanıklılık gerektiği kadar olmayabilir ve ayakkabıyı çok sıcak hale getirebilir.
Yeniden bir çift bot giymek - modern malzemeler çoğu durumda bu fikri geçersiz kılmıştır. Çizmelerinde kevlar gibi malzemeler var. Vazgeçmezler ve giymezler. Sadece doğru bedeni satın almalısınız.
#3
+10
Timothy Strimple
2012-01-25 04:34:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Botlara ihtiyacınız olduğundan emin misiniz? Trail koşu ayakkabılarımı ( La Sportiva Wildcats) kesinlikle seviyorum. Botlardan çok daha hafiftirler ve su geçirmez olmasalar da, çoğunlukla ağ üst kısımları olduğundan çok çabuk kururlar. Sıcak günlerde, üst kısımlardan esintiyi tam anlamıyla hissedebilirsiniz. Ayaklarım botlarla çok terlediği için benim için çok güzel.

Evet, kayalar ve benzeri yerlerde gezinirken ekstra destek için bazı botlar istiyorum. +1 Yine de bağlantı için. Onları kontrol edeceğim.
@justnS: Pek çok insan kayalık arazide koşu ayakkabılarıyla iyi geçinir. Bu bir zevk meselesi.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...