Soru:
Rusya'da özel mülkte kamp kurmak yasal mı?
victoriah
2012-01-25 01:59:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İskandinavya gibi bazı yerlerde, sadece bir gecelik olduğu ve ortalığı kirletmediğiniz sürece istediğiniz her yerde kamp yapabilirsiniz.

Dolaşma özgürlüğü, veya herkesin hakkı, genel halkın rekreasyon ve egzersiz için belirli kamusal veya özel mülkiyete ait arazilere erişim hakkıdır. Bu hak bazen vahşi doğaya halkın erişim hakkı veya dolaşma hakkı olarak adlandırılır.

Wikipedia - Gezinme özgürlüğü 'nden

Rusya'da da durum böyle mi?

Bir cevap:
#1
+14
Janis Peisenieks
2012-01-25 02:31:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bildiğim kadarıyla (Letonya'da yaşamak, eskiden SSCB'nin bir parçasıydı), tamamen yasal değil. Sahipler polisi arayabilir, ancak genellikle o kadar ileri gitmez.

Bir tarlada veya özel bir gölün yakınında kamp kurmaya çalışırsanız, bir ev göründüğünde biriyle konuşmaya çalışın . Değilse, bu kısımlardaki insanlar oldukça açık sözlü ve ben henüz huysuz bir "Kendin topla" olmaktan fazlasını alamadım.

BİR UYARI NOTU! Ateş yakmak çukurlar bambaşka bir konudur. Bunu özel bir mülkte izinsiz yapmak sizi çok iyi bir şekilde hapse veya başka tür bir belaya sürükleyebilir.

Kısaca: Evet, ancak Bu, saygın insanların hala bunu yapıp hikayeyi anlatmak için yaşamalarını engellemez.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...