Soru:
Ben bir veri meraklısıyım ve koşmak için bir saat satın almak istiyorum, ne almalıyım?
Paul Irofti
2013-07-10 04:05:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kaydettiği ham verilere erişmeme izin verecek bir saat istiyorum. Benim için grafiklerin anında oluşturulduğu buluta sihirli bir transfer değil.

İlgilendiğim veri noktaları (minimum):

  • tur süre (veya herhangi bir tur algılanmadıysa, bir turdaki her kilometreyi düşünün)
  • gerçek zamanlı hız
  • izleme kaydı (ağaçlarla ve benzerleriyle başa çıkabilen bir GPS aracılığıyla)
  • gerçek zamanlı rakım.

Ekran en azından aynı anda görüntülenebilmelidir:

  • toplam süre
  • mevcut tur süresi

ve ayrıca gece koşuları için talep üzerine hafif olmalıdır.

Hız ve kalp atış hızı verilerinin de mevcut olması güzel olurdu , ama bu bir zorunluluk değil.

Ve tabii ki, daha ucuzsa o kadar iyidir. Ayrıca, gazilyonlarca özellik yerine sağlam minimalist yaklaşımı tercih ediyorum, ancak cehennem yaklaşımı kadar kırılgan.

Ben asla bu kadar özel bir saate sahipti, bu yüzden beklentilerim veya taleplerim yanlış olabilir. Ayaklarımı tekrar yere koyup ne aramam gerektiğini veya ihtiyaçlarımın ne olması gerektiğini açıklamaktan çekinmeyin.

Akıllı telefonda bir uygulamayı kullanmaya açık mısınız?
@Amine, tam olarak, OP'nin tanımladığı şey, akıllı telefon veya GPS üzerindeki tipik çalışan uygulamanın açıklamasıdır. Saatin içine uygulamak mümkün olsa da, nedenini göremiyorum.
Akıllı telefonum yok ve yakın zamanda bir tane almayı planlamıyorum. Ama yapsam bile koşarken taşımak bir yük olur. Bu akıllı telefon uygulamaları verilere erişim sağlıyor mu? Arkadaşımın telefonunda gördüklerim görmüyor.
Aslında bir koşucu saatinin tipik işlevselliği gibi geliyor. Bunu bir telefonda istemezdim, ancak saat formu faktörü benim için çalışıyor.
Evet, sık sık saatle koştum. Ama bu sadece bir kronometre. Tur bile yapmıyor. Sanırım yükseltme zamanı :-)
Bir cevap:
Dan
2013-07-10 08:30:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

310xt'yi yeni satın aldım çünkü çok fazla veri depoluyor (istediğiniz her şeyi yapıyor, ancak barometrik bir altimetre yok, sadece gps rakımı var). Ondan çok memnunum Biraz daha eski olduğu için fiyatı oldukça makul. Daha pahalı birçok saat biraz daha küçüktür, ancak yeniyken sadece 8 saat dayanan bir bataryaya sahiptirler ve 310xt'nin bol rezervi vardır.

Bilmek istediğinizden daha fazla ayrıntı bu web sayfasında bulunabilir http://www.dcrainmaker.com/2009/09/garmin-forerunner-310xt-in-depth-review.html

Etkileyici inceleme! Ancak, verilerin sizin için verilerinizi toplayan ve grafiğini çizen bir sosyal web sitesine beslenmesi gerekiyor gibi görünüyor.
Garmin'lerin çoğu, verilerinizi gerçek zamanlı olarak grafiğe dökmenin yanı sıra çevrimiçi olarak bazı yararlı analizler alabilmenizi sağlar. Ayrıca çeşitli çevrimdışı seçenekler de vardır.
Verileri sosyal web sitesini kullanmadan doğrudan bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Verileri bilgisayarınıza kopyalayan ANT Agent programı ile birlikte gelir.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...