Soru:
Hangi katmanda bir başlık olmalıdır (yağmurlu koşullar için)?
MarkE
2013-08-18 12:35:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yağmurlu / karlı koşullarda, sert kabuğun yanı sıra hangi katman kapüşonlu olmalıdır? Uzun süreler boyunca yürüyüş yapacağım zamanlar olacaktır, ancak çoğunlukla aerobik aktiviteler çok az veya hiç yok.

+1 İlginç soru. Acaba birisi, kompakt, su geçirmez kapşon yerine yastıklı, sıcak geleneksel kapüşondan bahsedecek mi? Ayrıca davlumbaz veya. şapkalar.
[Islak / yağmurlu koşullarda kafa için katman oluşturma ilkesine ilişkin açıklama ihtiyacı] 'nın olası kopyası (http://outdoors.stackexchange.com/questions/4457/clarification-need-on-layering-principle-for-head-in-wet- yağmurlu koşullar)
Bir cevap:
Nisan.H
2013-08-18 14:37:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sert kabuğumun ve kabarık kuş tüyü kabuğumun her ikisinde de başlık var, ancak bunu yapan tek katmanım bunlar.

Çok soğuk olmadığı sürece (-15C'nin altında), hareket halindeyken kuş tüyü nadiren giyiyorum ), temelde sadece su geçirmez sert kabuğu bırakır. 0 ile -15C arasındaki boşlukta sıcaklığı ayarlamak için sadece bir şapka ve atkı kullanıyorum ve aktivite ve koşullara bağlı olarak türü, kalınlığı ve sıcaklığı değiştiriyorum.

Kamp yaparken soğuk olsa da ve artık yeterli vücut ısısı üretmek için etrafta dolaşmıyorsunuz, kuş tüyü bir kapüşonun olması harika bir şeydir (artı bir kuş tüyü kapüşonun bir cekete ek ağırlığı hemen hemen göz ardı edilebilir).

tl / dr Yağmur kabuğunuz için bir başlık istiyorsunuz, ancak güzel olmasına rağmen diğer katmanlarınızda bir başlık gerektirmeden başınızın ve boynunuzun etrafındaki yalıtımı düzenlemek için bir şapka ve bir fular kullanabilirsiniz sadece aşırı soğukta otururken kabarık ceketinizin üzerine kapüşon takmak güzel.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...