Soru:
Belirli bir ülkede sabit bıçaklı bıçakların taşınmasının yasal olup olmadığını nerede bulabilirim?
Stefano Borini
2012-01-26 05:27:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yanımda sabit bir bıçak taşıma fikrinden her zaman tedirginim. Bu nedenle, sırt çantası bıçağım bir çok amaçlı alettir (Günü zaten birçok kez kurtaran fantastik bir Leatherman Blast). Sabit bıçak söz konusu olduğunda (varsa) bıçağı güvenli bir şekilde taşımak için bilgileri ve prosedürleri nerede bulabileceğimi ve ayrıca genel olarak her tür bıçak için nerede bulabileceğimi bilmek istiyorum.

Bir cevap:
Timothy Strimple
2012-01-26 06:58:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yasalar bölgeye göre büyük ölçüde değişir ve herhangi bir zamanda değiştirilebilir. Bununla birlikte, Kaliforniya'daki bıçak yasalarını ararken kullandığım birkaç site var.

http://en.wikipedia.org/wiki/Knife_legislation Bıçak yasalarına iyi bir genel bakış sağlar, ancak ihtiyacım olan ayrıntıları sağlamadı. Ancak referans verdikleri kaynaklara göz atmaya değer.

http://knife-expert.com/sta-law.htm Görünüşe göre bir her eyalet için bıçak yasalarının iyi bir özeti.

http://thefiringline.com/library/blades/knifelaws.html gizli ve açık taşıma durumunu gösteren bir tabloda bıçak yasalarını belirtin.

Bunlardan hiçbirini gerçek olarak kabul etmem, bıçak yasalarıyla ilgili resmi eyaletinizin / bölgenizin yasalarını bulmanıza yardımcı olacak yönergeler veya kaynaklar olarak kabul etmiyorum.

Bu mükemmel cevap IMO'dur - yasal sorular için yapabileceğimizin en iyisi yararlı kaynaklara işaret etmektir.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...