Soru:
Nevada çölündeki beyaz pvc borular ne için?
Charlie Brumbaugh
2018-03-21 11:04:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bazen Nevada'daki seyahatlerimde, hiçbir yerin ortasında ağrıyan baş parmaklar gibi dışarı çıkan beyaz pvc borularla karşılaşırdım. Buna benziyorlardı (kırmızı ok tepenin yukarısındaki diğerini gösteriyor)

enter image description here

Bu gönderiler tam olarak neyi işaret ediyor?

Bir cevap:
Charlie Brumbaugh
2018-03-21 11:04:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bunlar, hak talebinin kenarlarını işaretleyen madencilik iddiası işaretleridir. Resimdekiler yasal çünkü üst kısımlar kapalı. Üstler kapatılmasaydı, çıkarıp yere koymak yasal olurdu.

8. 1 Kasım 2011 tarihinden sonra, alt bölüm 7 uyarınca çıkarılmayan herhangi bir dayanıklı plastik boru, maden ocağı madenciliği iddiası için bir anıt olarak kullanıldığına dair kanıtları korumak için çıkarılabilir ve çıkarıldığı yerin hemen bitişiğindeki yere yerleştirilebilir. .

BÖLÜM 517 - MADENCİLİK İDDİALARI, DEĞİRMEN SAHALARI VE TÜNEL HAKLARI

Sınırlandırılmaları gerekmesinin nedeni kuşlar, sürüngenler, yarasalar ve diğer canlılar borulara düşebilir ve sonra dışarı çıkamazlar. Bu aynı zamanda onları çıkarıp yere bırakmak da yasal hale geldi.

Bulduğum en az bir kaynak, boruların 3.4 milyon olduğunu ve bunların yılda bir milyondan fazla kuşu öldürdüğünü tahmin ediyor.

ABD Arazi Yönetimi Bürosu, 3.4'ten fazla boru olduğunu tahmin ediyor. Bir milyon beyaz polivinil klorür borusu Batı'da yerden taşıyor - 2011 yılında yapılan bir ankette yalnızca Nevada'da 1 milyondan fazla.

....

American Bird Conservancy'den Darin Schroeder, PVC belirteçlerinin ulusal olarak yılda bir milyondan fazla kuşun ölümüne neden olduğunu tahmin ediyor. Küçük, boşluklu yuva yapan kuşların, açıklıkları ideal bir yuva zannettiklerini, ancak içeriye girdiklerinde borunun dar çaplı düz kenarları tarafından kendilerini tırmanmaktan veya dışarı uçmaktan alıkoyacak şekilde mahkum edildiğini söyledi. Kaynak

Hem BLM, hem maden şirketleri hem de kuş topluluklarının sorunu hafifletmek için çalıştığını belirtmek gerekir.

Madencilik hakkının ne olduğu konusunda biraz daha detaylandırabilir misiniz? Arazinin sahibi olan kişinin madencilik yapabileceği anlamına mı geliyor? Borunun etrafında madencilik yapılabilecek sabit bir alan var mı? Bu sorunun kapsamı dışında olduğunu düşünüyorsanız isteği göz ardı edin :)
@Ricketyship Düzenlendi ve bu https://en.wikipedia.org/wiki/Land_claim#Mining_claim_(United_States) sayfasına bakın
Çok teşekkürler! Bu çok ülkeye özgü olduğundan, bazı ek bilgiler olmadan gerçek kullanımı anlamak zordur.
@Ricketyship Bkz. [Mineral hakları] (https://en.wikipedia.org/wiki/Mineral_rights). Makalenin referanslara ihtiyacı var, ancak temel noktası geçerli: ABD'de yüzey mülkünün sahibi, yüzeyin altındaki mineralleri kullanma hakkına mutlaka sahip değildir.
ABD'yi bilmiyorum Kanada'da çelik veya tahta kazıkları da kullanabilirsiniz. Beyaz PVC, kolay görülme avantajına sahiptir. Çeliğin bir avantajı vardır, onu sadece çakabilirsin, bir delik kazmana gerek yok. Ahşap gelenekseldir.
Bazı yargı bölgelerinde, kamu arazileri üzerinde hak iddia edebilir ve 'iyileştirmeler' yaptığınız sürece hak talebinde bulunabilirsiniz. Yakındaki bir ulusal ormanda hak iddia eden arkadaşlarımız vardı. Üzerine bir kabin (işçi bölümü) koydular ve erişim yolunu daha iyi hale getirdiler. Uzun bir süre boyunca yapmanız gereken iyileştirme miktarı çok azdı, bu nedenle birkaç yılda bir form doldurmanın bedeli için birkaç dönümlük dağa sahiplerdi. Kanada'da artık kalıcı binalar olmadan çok daha sıkı hale geldi. ve madencilikle ilgili bir şey yapmanın daha katı kanıtı.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...