Soru:
John Muir'in Ekipman Listesi
theJollySin
2013-10-14 22:03:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

John Muir aslında uzun yolculuklarda hangi malzemeleri kullandı?

Bu günlerde Kaliforniya'da yaşıyorum ve buralarda John Muir 'e şu şekilde saygı duyuyoruz: açık hava efsanesi. Ancak efsane mümkün olandan daha büyük görünüyor. John Muir'in arka ülkeyi haftalarca seyahat ettiği söyleniyor, ancak yanına hiç yemek götürmedi ve asla avlanmadı.

Ne yedi? Yanına gerçekte hangi teçhizatı götürmüştü?

Naylon çadırlar, uzay çağı kauçuk yaklaşma botları, ve karbon fiber yürüyüş batonları.

Iki yanıtlar:
Ben Crowell
2013-10-17 06:23:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

John Muir'in arka ülkeyi haftalarca seyahat ettiği söyleniyor, ancak onunla hiçbir zaman yemek yemedi, [...]

Doğru değil. Muir'in geziler sırasında ne yediğiyle ilgili John Huber'in yazdığı güzel bir makale burada var. Ağırlıklı olarak ekmek. Küflenmemesi için kuruttu. Yanında sık sık çay ve şeker de getirirdi. Asla silah getirmediği ve avlanmadığı doğru. Yürüyüş sırasında sık sık kalori borcu varmış gibi görünüyor.

Sierra'daki eski zamanlayıcıların genellikle çam dallarından oluşan yataklarda uyuduğuna ve bütün gece boyunca kamp ateşlerini kükrediğini düşünüyorum. Bugün, bu ekolojik bir suç olarak kabul edilirdi - eğer Sierra'daki her sırt çantalı gezgin bunu yapsaydı, dağlarda ağaç yok olurdu. Ancak o günlerde ağır yatak taşımak zorunda kalmadan rahat uyumanın bir yöntemiydi. Muir'in Mt.'nin tepesinde sıkışıp kalmasıyla ilgili bir hikaye var. Shasta ve neredeyse soğuktan ölüyor. Zirveye yakın kükürt menfezlerinin yanında uzanarak kendini kurtardı.

David R.
2016-01-22 23:11:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

John Muir çok seyahat etti, ancak bunun için daha büyük bir neden olmadıkça, yürürken açlıktan ölme şeklini takip etmek aptallık olurdu. Günlerce yemek yemeden ya da muhtemelen bir avuç kraker yemeden geçerdi. Minimalizm yaşadığı şeydi, ancak şimdi yapmanın onun için var olmayan daha sağlıklı yolları var. Yazılarına dayanarak, şimdi yürüyüş yapıyor olsaydı ateşini sınırlarken muhtemelen biraz yiyecek ve daha fazla örtü taşıyacaktı. Farklı bir gerçeklik, aynı değerlere yeni bir uygulama getirir.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...