Soru:
Mart sonunda Yosemite iyi bir fikir mi?
somerandomdude
2016-03-14 06:47:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Karım ve ben Yosemite'e hiç gitmedik. Birkaç hafta sonra (Mart sonu) biraz izin alacağız ve Yosemite'ye bir gezi planlamayı düşünüyoruz.

Son haftalardaki yağmur ve kar miktarı, aklımda bazı şüpheler yaratıyor Daha önce oraya hiç gitmediğimiz ve ne yaptığımız hakkında hiçbir fikrimiz olmayacağına göre, bu saatte Yosemite'ye gitmemizi tavsiye eder misiniz?

Asla kimseye bir Milli Parka gitmemesini * tavsiye etmem.
İyi söyledin. Alternatifin evde oturmak olmadığını söylemeliyim. İyi bir fikir değilse başka bir şey planlayacağız. Hiç orada bulunmadım. Yolların bloke olması ve patikaların karla kaplı ve kullanılamaz olması beni biraz endişelendiriyor.
Sizi kuru tutacak sıcak teçhizata sahip olduğunuzdan emin olun. Kalabalıkları yenmek için harika bir zaman olabilir. Yağmur yağıyor olsa bile, hafta sonları bir çadır yeri bulmanın pek olası olmadığını unutmayın, ancak rezervasyon sitesini kontrol etmelisiniz. Tüm rezervasyonlar alınmışsa, gece kaldığınız yer için bir yedek planınız olsun.
Bir cevap:
ab2
2016-03-14 07:48:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

http://www.nps.gov/yose/planyourvisit/wildcond.htm web sitesine göz atın

3 Mart 2016 itibarıyla, web sitesi Vahşi Yaşam Koşulları

başlığı altında Genel Koşullar , parkın tamamındaki kış koşullarına hazırlıklı olun. Mevcut kar paketi, konuma bağlı olarak yılın bu zamanı için ortalamanın yaklaşık% 85 - 100'ü kadardır, bu da son 4 kışın% 50 veya altındaki kar paketinin önemli bir zıtlığıdır. Köşeyi saran baharla, Yosemite Vadisi ve Hetch Hetchy gibi alçak kesimler çoğunlukla karsız. Ancak, yüksek rakımlarda hala önemli miktarda kar var. Kar çizgisi açı, bitki örtüsü ve güneşe maruz kalma nedeniyle oldukça değişkendir, ancak 6.000 ft'nin üzerinde önemli miktarda kar bekleniyor. Gölgeli kuzeye bakan alanlarda, daha düşük rakımlarda kar bekleniyor. 7.000 ft ve üzeri rakımlarda birden fazla fit kar var

Yosemite ile olan uzun deneyime göre, ortalamanın yüzde 85 ila 100'lük bir kar paketi Tioga Geçidi Yolu'nun daha önce açılmayacağı anlamına gelir 15 Mayıs ve Glacier Point Road muhtemelen 1 Mayıs'tan önce değil. Bu bile iyimser. Web sitesinde, bu iki yolun açıldığı tarihlerin bir listesi vardı, ancak sizin için kısa arayışımda bulamadım.

Crane Flat'teki kar kapısına (kabaca Tioga Geçiş Yolu üzerinde 6,500 fit); Tioga Geçidi yolunda, kar kapısından önce x-country kayak veya kar ayakkabısı için eğlenceli yollar var.

Patikalar ve Vahşi Doğa ile ilgili bölümde şöyle diyor:

Vernal Fall yaya köprüsünün üstündeki John Muir Patikası ile kesiştiği noktadan yukarıya doğru Sis Yolu of Vernal Fall açık; Clark Point'ten Nevada Şelalesi'nin tepesine yakın olan John Muir Yolu kış için kapalıdır. Vernal ve Nevada Şelaleleri'nin tepesine, hala açık olan patikaları kullanarak yürümek mümkündür, ancak koşullar karlı ve / veya buzlu olabilir.

Nisan ayının sonlarında Valley'den Snow Creek Trail'deki Rim'e yürüyüş yaptım, ancak Mart sonunda ..... Çoğu, yetenek seviyenize bağlıdır. Bunu yapacak insanlar var Ocak ayında Valley'den High Country'ye gitmeyi düşünmeyin.

Hava durumuna güvenemezsiniz. Ne kadar süre orada olurdunuz?

Sonuç olarak, Mart ayının sonunda Vadi artı belki de Vadinin ilk 1500 fit yukarısı artı Tioga Geçidi'nin açık kısmı ile sınırlı kalabilirsiniz. Ve bir veya üç günlük hava durumu olabilir. Öte yandan, Vadi muhteşem ve kalabalık olmayacak ve şelaleler harika olmalı. Yosemite gibisi yok. Not: Ziyaretçilerin çoğu, belki de çoğu asla Vadinin ötesine geçmez.

'Havaya güvenemezsin' diye eklemek istiyorum: Bunun gibi karlı bir yılda, Sierralar Nisan ve Mayıs aylarında, hatta belki daha sonra önemli kar yağışı alacak. Bu nedenle, kırsal bölgede kayak yapmak için harika bir zaman ve vadi o karla harika görünecek, ancak Mart ayında 3 mevsim çadır kullanırken dikkatli olun.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...