Soru:
Kayaların arasından geçen kanomun pruvasına büyük bir oyuk koydum. Nasıl düzeltebilirim?
whatsisname
2012-01-25 03:30:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Biraz akıntıdan geçerken, tırtıklı bir kayanın üzerinden kaydık ve fiberglas kanomun pruvasına büyük bir oyuk koydu. Onu tamir etmek için en iyi yöntem ve süreç hangisidir, böylece bir dahaki sefere birkaç kayaya çarptığımda, hemen geçip kanoyu batırmazlar?

Iki yanıtlar:
Timothy Strimple
2012-01-25 05:06:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Çoğu tekne mağazasında tam da bu tür onarımlar için üretilmiş cam elyaf tamir takımları satıyorlar. Hasarlı bölgeye koyduğunuz bir cam elyaf bezi ve yamayı yerinde tutmak için bir reçine / sertleştirici madde içerir. Satın aldığınız her sette yamayı uygulama talimatları bulunmalıdır.

kevlar yaması yap
Kate Gregory
2012-05-02 17:06:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yolculuk sırasında: koli bandı. Güçlü ve esnektir ve 3 veya 4 fiti yanınızda taşımak kolaydır. Hiçliğin ortasında bir manşonu onarmak için kullandım.

Eve gittiğinizde: biraz fiberglas kumaş ve biraz epoksi reçine. Veya oyuktan daha derin bir çizikse, sadece reçine.

Epoksi? Çoğu cam elyafı reçine polyester değil mi? Bunlar karşılaştırılabilir mi?
Kanomu epoksi kullanarak yaptım ve gerekirse onu tamir ederdim. Bu 20 yıldan uzun bir süre önceydi, bu yüzden belki malzemeler değişti, ancak kullandığım reçinenin üreticileri, onların malzemelerinin polyesterden daha iyi olduğunu söylüyor: http://www.westsystem.com/ss/polyester-over-epoxy/
"WEST SYSTEM® epoksi, polyester fiberglas teknelerin tamiri için harika bir malzemedir." - bu sorumu cevaplıyor.
Epoksi, polyesteri sabitleyebilir, ** değil **.
@ErikvanDoren yani teknenizin epoksi mi yoksa polyester mi olduğunu bilmiyorsanız epoksi ile sabitlemek (önerdiğim gibi) güvenli bir seçim olacaktır.
Tam olarak @KateGregory, ve epoksi ile tamir etmeye başladığınızda bunu kullanmaya devam etmeniz gerektiğini unutmayın, önceki epoksi onarımının hemen yanında bir şeyi tamir etmeniz gerekiyorsa güvenli tarafta olmak için.
@Mr.Wizard Polyester reçinesi ucuz olduğu için kullanılmaktadır. Ancak kendisinin iyileştirilmiş şekline iyi bağlanmaz. Doğru sabitleme konusunda ciddiyseniz, epoksi kullanın. Ayrıca: kevlar patlama plakalarını koymayı düşünün. Bu, pruva ve kıçta çok fazla suistimali emer, kanonuza bir pound ekler ve sizi çok fazla kederden kurtarır.
@SherwoodBotsford İpuçları için teşekkürler. Bir kanom yok ama yine de bir noktada fiberglas yama yapmam gerektiğini görebiliyordum.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...