Soru:
Almanya'nın her yerinde bulabileceğiniz, mini bir kirpiye benzeyen bu garip tohumlar nelerdir?
ishan
2017-01-25 11:17:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bunlar Almanya genelinde bol miktarda bulunuyordu ve biraz tuhaf görünüyor.

Image of a strange seed/fruit in Germany

Bunlar Almanya'ya özgü değil, örneğin Birleşik Krallık'ta bolca bulacaksınız.
Nasıl daha önce sıradan bir kestane görmedin?
Birleşik Krallık'ta büyüdüm ve yetişkin olana kadar bir Conner görmemiştim. O zaman bile bu dikenli kısmı nispeten yakın zamana kadar görmemiştim. Her yerde bulunmazlar.
Aslında ben de birisinin görmemiş olabileceğini öğrendiğimde şaşırdım.
Bunu Almanya'da bulunduğum ikinci haftamda fark ettiğimi belirtmeliydim. Hindistan'da yaşıyorum ve burada böyle bir şey görmedim :)
Deniz kestanesi fosili.
Bir cevap:
anderas
2017-01-25 13:30:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bunlar tam olarak tohumlar değil, at kestanesi tohumlarının kabuğu.

Chestnuts.

Resim kaynağı: https://en.wikipedia.org/wiki/File:Aesculus_hippocastanum_fruit.jpg

At kestanesi bazen halk arasında conker olarak bilinir.
Ve bu arada, Almanca adı temelde "Rosskastanie" nin tam çevirisi. "Ross", "Pferd" (at) için başka bir addır ve "Kastanie" kestane anlamına gelir.
Bu arada daha fazlası: Fındıkların kendilerini (Amerikan İngilizcesinde bazen buckeyes olarak da anılır) fotoğrafınızda yerde görebilirsiniz. Zehirlidirler. Bununla birlikte, Almanya'da benzer görünümlü cevizlere ve dikenli gövdelere sahip gerçek / tatlı kestane ağaçları (Esskastanien / Edelkastanien / Kastanien / Maronen) da bulabilirsiniz (ancak bu sivri uçlar, ellerinizi kaşındıracak çok sayıda iğne benzeri dikenlerden yapılmıştır. ).
@Max - İngiltere'de de tatlı kestanelerimiz var ve bu sivri uçlar sadece ellerinizi kaşındırıyorsa, o zaman gerçekten çok sert ellere sahip olmalısınız! Dikkatli olmazsam bu sivri uçlar doğrudan bahçe eldivenlerinden ve deriden geçer :-)
Genellikle yuvarlak tatlı kestane bulamazsınız (var olmalarına rağmen). Genellikle iki veya üç tanesi tek bir gövdede (çok dikenli) büyür ve bu nedenle somunların bir veya iki düz kenarı vardır. Bunun aksine, conker / at kestanesi çoğunlukla yuvarlaktır.
En azından Birleşik Krallık'ta, genellikle çocuklar tarafından, içindeki tohumlarla oynanan belirli bir oyun için bilinirler: https://en.wikipedia.org/wiki/Conkers
Almanca kelimesinden de anlaşılacağı gibi özellikle kış aylarında atıştırmalık olarak satılmaktadır. Yağ oranı çok yüksektir ve cebinizde taşırken ellerinizi de çok nazikçe ısıtır. İşte bir örnek resim: http://www.br.de/themen/ratgeber/inhalt/gesundheit/esskastanien-dpa100~_v-img__16__9__xl_-d31c35f8186ebeb80b0cd843a7c267a0e0c81647.jpg?version=d9f9a
@Spratty: Kestane çivileri konusunda anlaştı. Ayrıca tereyağı gibi dağ bisikleti lastiklerinden de geçiyorlar - bu tür bölgelerde sonbaharda bisiklet sürmek gerçekten sinir bozucu olabilir ...: P
@Aravona Ben kandırıldım ve burada Kanada'da birkaç gün kestane ile kafayı buldum. Bir dalın ucundaki yeşil kestane, şimdiye kadar bir topuzla savaşmaya en yakın olduğum şey.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...